Şimdi yükleniyor

11 Metre Su Geçirmezlik Testi! iPhone 7 Galaxy S7’ye Karşı

iphone 7 ve s7 su geçirmezlik

11 Metre Su Geçirmezlik Testi! iPhone 7 Galaxy S7’ye Karşı

Daha önce iPhone 7 ile ilgili birçok dayanıklılık testini sizlerle paylaşmıştık. Düşürme testinden tutun da çizilme testine kadar gün yüzüne çıkan bütün testler iPhone 7’nin sağlam bir şekilde üretildiğini bizlere söylüyordu. Ancak önceki testler, iPhone’un kategorisindeki eşit diğer telefonlarla yapılıyordu. Bunlarda iPhone 6s ve 6s Plus. Bu testimizde iPhone 7 11 metre derinlikte Samsung Galaxy S7’ye karşı.

teknik destek

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın her ikisi de IP67 sertifikasına sahip. Bu sertifikayı almak için gerekli özellikler cihazın suya, toza ve şok darbelere karşı dayanıklı olmasıydı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için Apple “1 metre suda 30 dakika boyunca dayanabilir.” diyor. 1 metre suda daha önce yapılan testlerde hem iPhone 7 hem de Samsung Galaxy S7 benzer sonuçlar vermişti.

İlk videomuz iPhone 7 ve S7 için derin suda su geçirmezlik testi. İlk aşamada 1.5 m derinliğe atarak her iki telefonun da dayanabileceğinden yüksek bir derinliğe sokuyorlar. Daha sonra aşama aşama cihazları 11 metreye kadar suya sokuyorlar ve daha sonra çıkarıyorlar. Bahsettiğim videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

2. videoda ise iPhone 7’yi bir helikopterden aşağı bırakıyorlar ve dayanıklılığını test ediyorlar. İşin ilginç tarafı helikopter yüksekliğinden iPhone 7 sağlam çıkıyor.

teknik destek