İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

12 inç MacBook Yenilendi! Yeni İşlemciler ve Yepyeni Roze Altın Renk Seçeneği

Apple bugün yeni Skylake işlemcilerle birlikte, genel olarak daha iyi performans ve yeni renk seçeneğiyle 12 inç Retina MacBook’larını yeniledi. Apple’ın bu yeniliğinin sonrasında MacBook’lara +1 saat daha pil dayanım süresi eklenmiş durumda. Artık 12 inç Retina ekranlı MacBook ile iTunes’de film oynatma yapıldığında 11 saate varan kullanım süresi, Wi-Fi ile webte gezinme için 10 saate varan kullanım süresi söz konusu.

Yenilenen MacBook için aynı kasanın kullanıldığını belirtelim. Apple’ın 12 inç MacBook’ta tasarım açısından en büyük yeniliği Roze Altın renk seçeneğini kullanılabilir kılması olmuş durumda. Kenardan kenara özel klavyesi, USB-C portu yerini koruyorlar.

Apple iOS cihazları için, Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Roze Altın renk seçeneklerinde cihazlarını sunuyor. Bu kritik adımdan sonra, ilk altın renk seçeneği ile gelen 12 inç MacBook, şimdide ilk olarak Roze Altın renk seçeneği ile gelen Mac olmuş oldu.

12 inç MacBook için artık 1.1 ve 1.2 GHz, Intel’in altıncı nesil Core M işlemcileri yer alacak. Yenilenen MacBook artık grafik performansı olarak önceki nesle göre de %25 daha hızlı.

Apple ayrıca 13 inç MacBook Air’i de güncelledi. Artık 13 inç MacBook Air’de yapılandırma sırasında RAM yükseltmesi yerine 8 GB RAM standart olarak sunuluyor.

Güncellenen 12 inç MacBook ve 13 inç MacBook Air birkaç hafta içerisinde Apple Store’lar ve diğer mağazalarda satışa sunulacak. Online Apple Store’da da bugünden itibaren satın alınabilir.