16 Mayıs’ta Tüm Eski Apple Store’lar Yenilenmiş Olacak!

Yeni Apple Store

9to5Mac’in kaynaklarına göre Apple, 16 Mayıs gecesi, dünya çapındaki tüm eski perakende mağazalarını yenilemeyi planlıyor. Yenilemenin ikonik Apple Store’larda görülen tasarıma uygun olarak gerçekleştirileceği ve eski/küçük mağazaları kapsayacağı bildiriliyor.

teknik destek

Bu büyük Apple Store yeniliği sonrası ortaya çıkacak olan mağaza tasarımının Jony Ive’ye ait olduğunu ve ilk olarak 2015 yılında Brüksel, Belçika’daki bir perakende mağazasında uygulandığını belirtelim. Yeni mağaza tasarımı müşterilerin işini kolaylaştırdığı kadar mağaza çalışanlarının da işini kolaylaştırıyor. Mesela müşteri herhangi bir iPhone koruma kılıfını kolayca eliyle hissedebilme şansına sahip olacak ve beğendiği kılıfı satın alabilmesi için mağaza çalışanın kılıfın bağlı olduğu çekmeceyi çekmesi yeterli olacak.

Ne yazık ki bazı Apple Store’lar yeni tasarım özelliklerinin hepsini yansıtamayacaklar. Bu nedenle orijinal ve yeni görümler arasında “halfway house” adı verilen bir yenilemeye tabi tutulabilirler. Bazı mağazalar için yenileme çalışmaları daha erken başlayacak ancak genel olarak yenileme çalışmalarının dünya genelinde 17 Mayıs’ta tamamlanması bekleniyor.

Henüz böylesi geniş bir mağaza yenilemesinin ardında yatan detaylar belirgin değil. Özellikle de Türkiye’deki mağazalar için ne gibi bir plan mevcut bunu bilmiyoruz ancak ülkemizdeki mağazalarında bu yenilik planından üstlerine düşecenlerini alacaklarını biliyoruz.

müşteri hizmetleri