İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016 Yılında Apple Watch 2 Geliyor!

Apple’ın en gözde aksesuar ürünü olarak öne çıkan Apple Watch’ın hikayesi 2015 yılının Mart ayında başladı. Apple’ın büyük arge çalışmaları sonucu ortaya çıkan küçük ama büyük etkilere sahip akıllı saati Apple Watch yapabildikleri ile piyasaya çıktığı ülk günden bu yana göz doldurdu ve doldurmaya da devam ediyor.

teknik destek

Apple’ın 1 günü aşkın pil dayanım gücü başarısını yakaladığı (güç tasarruf modunda 3 güne varan pil dayanım gücü), kaliteli ve gösterişli tasarımı ve iPhone ile birlikte yapabildikleri Apple Watch’ın sevkiyatlarında başlangıçta yaşanılan sorunlar nedeniyle biraz geri planda kaldı. Ancak Apple içinden edinilen bilgilere göre artık tüm bölgelerde Apple Watch’ın sevkiyatlarını etkin bir şekilde yapıyor.

Sevkiyatlar da beklenildiği kadar ilgili gören Apple Watch’ın ana tedarikçisi Quanta Computer, Apple’ın 2016 yılında Apple Watch 2 için çalışmalar yaptığını açıkladı. Bu durumda Apple Watch 2 için Apple Watch’ın ilk tanıtılmasının ardından bir buçuk ve satışının arkasından bir yıl bir gibi süre geçmiş olacak.

Apple’ın 9 Eylül etkinliğinde yeni renk seçeneklerini, yeni formatta kayışları ve Hermes ile işbirliği gün yüzüne çıkmıştı. watchOS 2’nin de kullanıma sunulması ile Apple Watch daha güçlü hale gelmişti. Apple şimdi daha fazlasını sunmak için Apple Watch 2 üzerinde hazırlık yapıyor.

2016 yılında tanıtılması beklenen Apple Watch 2’nin özellikle FaceTime kamera ile görüntülü görüşmeleri desteklemesi bekleniyor. Yazılımsal sınırlamaların daha özgür kılınması ve bu şekilde Apple Watch’ın üçüncü taraf geliştiricileri için daha özgür hale gelmesi ise beklenen bir diğer ekleme olabilir. Tüm bunlarla birlikte tasarımsal anlamda daha fazla düzenlemenin, daha ince ve daha estetik bir tasarımın yakalanması bekleniyor. Apple Watch 2 ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

teknik destek