İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2016’nın En İyi 12 iPhone Uygulaması

2016 yılının artık hemen hemen sonuna geldik. Ve artık 2016 yılına veda etmek için bekliyoruz. Bu yıl teknolojik anlamda bazı büyük gelişmelerin yaşandığı ama yazılımsal anlamda daha büyük şeylerin yaşandığı bir yıl oldu.

Temel olarak ilginç teknolojiler akıllı telefonlar, iPhone’lar etrafında değil uygulamalar üzerineydi. Pekte tatmin edici detaylar söz konusu değildi ama yine de bu uygulama sektörünün önemini yitirdiği anlamına gelmiyor.

2016’nın En İyi iPhone Uygulamaları

Prisma

Prisma-iOS-iPhone-Uygulamasi

Doğal uygulamaların geçmişte kaldığını düşündüğümüzde Prisma bize iOS yazılım ekosisteminde hala bir miktar umut kaldığını söylemek için geldi diyebiliriz. Prisma, fotoğraflarınızı bir eser veya sanat eseri haline getirmenize yardımcı olur ve fotoğraflarınızı geliştirmek için en iyi yolu size sunar.

[appbox appstore id1122649984]

Google Motion Stills

Google-Motion-Stills-iOS-iPhone-Uygulamasi

iOS ekosisteminde 2016’nın en büyük eğilimlerinden birisi, Google Motion Stills uygulamasıydı aslında. Google’ın Motion Stills uygulaması, mevcut fotoğraflarınızı alıyor ve onları dengeli hale getiriyor. Artık eskimiş fotoğraf yok diyebiliriz!

[appbox appstore id1086172168]

Gboard

Google-Gboard-iOS-iPhone-Uygulamasi

Üçüncü taraf klavye uygulamarı iPhone’da halen tutarlı değiller. Fakat Gboard bunu biraz daha aşarak geliyor. Üçüncü taraf bu klavye ile Google’da arama, GIF arama, emoji jestleri, eğlenceli yazma şekilleri ve daha fazlasını iPhone’unuza getiriyorsunuz. Düzinelerce üçüncü taraf klavye uygulamaları arasında, Gboard’un yeri kesinlikle ayrı.

[appbox appstore id1091700242]

Digit

Digit-iOS-iPhone-Uygulamasi

Digit, para tasarrufu ile ilgili hiçbir şey bilmeyen tembel insanlar için bir yardımcı konumunda. Hesabınızı Digit uygulamasına bağlayın, bazı parametreleri ayarlayın ve kalan her şeyi Digit’e bırakın. Digit sizin için tasarruf hesabınızı oluşturmaya başlayacak. Aynı zamanda, hesabınızı doğru zamanda kullanmak için akıllı algoritmalarda kullanır.

[appbox appstore id1011935076]

Houseparty

Houseparty-iOS-iPhone-Uygulamasi

Meerkat öldü ancak yapımcıları bu yeni video odaklı uygulama ile geri döndüler. Kullanıcı arabirimi Snapchat’e çok fazla benzer değil ama bir o kadar iyidir. Çünkü iPhone’da grup video görüşmelerini destekliyor.

[appbox appstore id1065781769]

Quartz

quartz-iOS-iPhone-Uygulamasi

Quartz’ın iPhone için haber uygulaması sunumu gerçekten eşsizdir. Ayrıca, arayüzünün başarılı olduğu birkaç örnekten biridir. Uygulama ile haberler hakkında ve haber kaynakları için sohbet edebilirsiniz. Web sayfaları ile uğraşmadan günün en iyi haberlerini çabucak öğrenmek için gerçekten iyi bir yol.

[appbox appstore id1076683233]

Marsbot

marsbot-iOS-iPhone-Uygulamasi

Quartz’a benzer bir uygulamadır ama haber mahiyetli bir uygulama değildir. Kendi çapında birtakım farklılıkları mevcut ve bu yönü ile kullanılabilir bir uygulamadır.

[appbox appstore id1055022967]

MSQRD

msqrd-iOS-iPhone-Uygulamasi

MSQRD, Snapchat’da yaygın olarak kullanılan canlı yüz filtrelerinin trendini tetikleyen ilk uygulamalardan biriydi. MSQRD çok iyi bir uygulamadır ve Facebook tarafından satın alınması zaten bunu kanıtlamış durumda. Uygulama hala kendi başına çalışıyor ve ilginç şeyler eklemeye devam ediyor.

[appbox appstore id1065249424]

PhotoScan

photoscan-iOS-iPhone-Uygulamasi

Gerçek sorunları çözen bir başka Google uygulaması. PhotoScan ile iPhone’unuzda fotoğraf makinenizi kullanarak eski fotoğraflarınızı tarayabilirsiniz. Uygulama, ayrıntıları daha iyi yakalamak için fotoğrafın üç farklı bölümüne dokunmanızı sağlar. Yakalanan fotoğraflar sadece Kamera uygulamasını kullanıyor olmanızdan çok daha iyi ancak adanmış tarayıcılar kadar iyi değil. Ancak ücretsiz bir uygulama için gerçekten iyi. Fotoğrafları otomatik olarak Google Fotoğraflar’a yüklemek için bir seçenek olsa da fotoğrafları doğrudan fotoğraf galerinize ekleyebilirsiniz.

[appbox appstore id1165525994]

Pokémon Go

pokemon-go-iOS-iPhone-Uygulamasi

Popüler oyun Pokemon Go bu yıl iOS’a gelerek her şeyi değiştirdi. Sanal gerçeklikle mobil oyun deneyimini bir araya getiren Pokemon Go her ne kadar son zamanlarda popülaritesini kaybetmiş olsa da hala yeri ayrı. Henüz Türkiye için kullanılabilir olmadığı da bir gerçek.

[appbox appstore id1094591345]

Opera VPN

opera-vpn-iOS-iPhone-Uygulamasi

Güvenilir, sınırsız bir VPN hizmetini ücretsiz olarak bulmak kolay değildir. Bu yüzden çoğumuz Opera’nun bunu yerine getirdiğini görmeyi şaşkınlık içinde karşıladık. Opera’nın saygın bir şirket olduğu göz önüne alındığında, onlara güvenmek için bir sorunumuz yok. Uygulamayı her zaman kullanabilir veya isteğe bağlı olarak aktifleştirebilirsiniz.

[appbox appstore id1080756781]

Hyper

hyper-iOS-iPhone-Uygulamasi

Birçok kişi video uygulamalarını geliştirmeye çalıştı ancak kimse Hyper gibi bir şey yapmadı. Hyper, güzel olarak dizayn edilmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Uygulama, her gün muhteşem videoların bir bölümünü size sunuyor ve. Videolar, uygulamanın kendi oynatıcısında yürütülür. Hiçbir YouTube yorumunu görmeden veya reklamlardan endişe duymanıza gerek yok.

[appbox appstore id1015014154]