2017 Yılında Apple, iPhone Satışlarıyla Rekor Kıracak!

iPhone

Son dönemde özellikle de iPhone 6s’ten bu yana ki iPhone 7 ile de büyük düşüş yaşayan Apple’ın tökezlemeye başladığı bir gerçek. Bunun en büyük nedeni ise şüphesiz şirketin en çok gelir getiren ürünü iPhone’u üzerinde ciddi yeniliklere gitmeyişi. Ancak bu 2017 yılında değişecek gibi duruyor.

teknik destek

Son birkaç haftadır güvenilir Apple analistleri tarafından açıklanan bilgiler oldukça kritik. Çoğu analiste göre Apple 2017 yılında iPhone 8’i (belki iPhone 7s) tanıtacak. Bunun en büyük nedeni ise şirketin iPhone’un onuncu yıl dönümüne özel hazırlık yapıyor olması. Oldukça ciddi yeniliklerle gelmesi beklenen 2017 yılındaki iPhone modeline bu yüzden 7s olacak gözü ile bakılmıyor.

Apple’ın 2017 yılında üç yeni iPhone modelini tanıtması, hem LCD ekran kavramını devam ettirmesi hem de büyük bir değişiklik ile uçtan uca OLED ekranlı iPhone modeli ile gelmesi bekleniyor. Apple’ın bununla da kalmayıp kablosuz şarj teknolojisini de iPhone modelleri ile sunacağından söz ediliyor. Önümüzdeki yıl için 5.5 inç ve 4.7 inç iPhone modeliyle birlikte bir de 5 inç düzeyinde bir model beklentisi var.

Güvenilir Apple analistleri şirketin böylesi büyük yeniliklerle gelmesiyle, iPhone 6’da elde ettiği satış rekorlarını dahi geride bırakacağını söylüyorlar. Çünkü iPhone 7 veya 7 Plus kullanıcısının dahi bu yeni modellere geçiş yapması yeniliklerle mümkün. Eski model iphone kullanıcılarının da bu değişime ortak olmaları zaten söz konusu. Tüm bunlarla birlikte Apple’ın iPhone 6 ile kırdığı satış rekorlarını alt üst etmesi bu yüzden bekleniyor. Bakalım beklenildiği gibi olacak mı…

müşteri hizmetleri