İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017 Yılında Bir Tanesi OLED Ekranlı Olmak Üzere 3 Yeni iPhone Geliyor

Apple, daha iPhone 7’yi tanıtmadan gelecek yıl ile ilgili iddialar ortalıkta dolaşmaya başladı. Çinli Nikkei sitesine göre gelecek yıl 3 yeni iPhone tanıtılacak. Bu iPhone’lardan birisi premium bir cihaz olacak.

Sitenin iddiasına göre bu 3 iPhone’dan birisi Samsung Galaxy S7 Edge gibi kavisli bir OLED ekrana sahip olacak.OLED ekranlı model 5.5 inç ekrana sahip olurken, diğer iPhone’lar LCD ekranlı 4.7 ve 5.5 inç boyutlarında olacak.

Nikkei’nin raporuna göre Apple’ın en büyük OLED ekran tedarikçisi Samsung olacak. Tabi Apple, birden fazla tedarikçi ile çalışmayı sevdiği için Foxconn da gelecek yıla OLED ekran hazırlığında. Samsung’un Galaxy serisine de ekran yetiştirme zorunluluğunu düşünürsek Apple’ın Foxconn ile de çalışmasının normal olduğunu söyleyebiliriz.

OLED ekran teknolojisinde gelişmiş kontrast, daha hızlı tepki süresi, daha iyi görüş açısı ve bataryayı daha verimli kullanma gibi özellikler Apple’ın LCD teknolojisinden yavaş yavaş vazgeçmesi gerektiğini gösteriyor. Ayrıca Samsung ile rekabet edebilmesi için OLED ekran şart gibi görünüyor.

Nikkei’nin raporunda çok daha önce KGI analisti Ming-Chi Kuo, 2017 yılında 3 yeni iPhone tanıtılacağını iddia eden bir araştırma notu yayınlamıştı. Kuo’ya göre yeni iPhone’lardan birisi 5.8 inç OLED ekrana sahip ve tamamen cam tasarım olacak. Ayrıca OLED ekranlı genç cihaz kavisli bir ekrana da sahip olacak.