2017 Yılında Gelecek Olan iPad’ler 2016 Model iPad’lere Göre En Az %25 Daha Hızlı Olacaklar

ipad-pro-oyun-deneyimi

Apple her yıl A serisi yeni çipi ile gerek iPhone’larını gerekse iPad’lerini daha da hızlandırarak önümüze koyuyor. %15-45 arasında yıllık artan performanslarla gelen yeni nesil A serisi çiplerin elbetteki yapabildikleri oldukça etkileyici.

teknik destek

iPhone 7 ile ilk defa A7-A8-A9 gibi basit adlandırma ile gördüğümüz Apple çipi A10 “Fusion” olarak karşımıza çıkmıştı ki bu alıştığımız A8X-A9X iPad çiplerinin de isminin değişeceği anlamına geliyor. Şirketin 2017 yılında tanıtacağı iPad modellerinde A10X Fusion çip yer alacak ve bu çip ile en az %20 oranında bir performans artışı (2016 iPad modellerine göre) sağlanacak.

Henüz Apple resmi olarak bu çip varyantını duyurmuş değil ama bunun çok yakın olduğunu söyleyelim. Özellikle Çinli sosyal ağ Weibo’da sızdırılan A10X Fusion çipinin Geekbench 4 performans sonuçlarıyla bunun doğrulandığını söyleyebiliriz.

Güncel iPad Pro modelleri Apple’ın A9X çipi ile desteklenmektedir. A10X Fusion A9X’e göre tek çekirdek testlerde %34 daha hızlı, çok çekirdekli testlerde ise %27.4 daha hızlı olarak görülüyor.

a10x-fusion-benchmark-test

iPhone 7’nin A10 Fusion çipi için resmi Geekbench 4 test sonuçları ile A10X Fusion kıyaslandığında tek çekirdekte %21.9, çoklu çekirdekte %19.8 oranında daha hızlı sonucun elde edildiğini söyleyebiliriz.

Elbetteki bu kriterlerin sahte olabileceğini unutmamak gerekiyor.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.