İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017 Yılında Tamamen Cam Tasarım iPhone Geliyor

2017 yılında çıkacak olan iPhone hakkında konuşmak için çok erken olsa da cihazla ilgili söylentiler gelmeye devam ediyor. Şu an söylentilerin odak noktası tamamen cam tasarım.

Gelen bilgilere göre 2017 yılında tanıtılacak olan iPhone (iPhone 7s/iPhone 8) tamamen cam tasarıma sahip olacak. Bu iddia ilk olarak Mart ayında Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atıldı.

[irp posts=”5463″ name=”iPhone 7s Yerine iPhone 8 Tanıtılabilir”]

Apple gözlemcisi John Gruber (oldukça güvenilir) bir sonraki iPhone’un kavisli bir ekrandan oluşacağını ve tasarımın tamamen cam olacağını belirtiyor Gruber ayrıca home tuşunun ve Touch ID nin ekrana entegre olabileceğini iddia ediyor.

Catcher Teknoloji firmasından Allen Horng, yıllık hissedar toplantısında 2017 yılında çıkacak olan iPhone’un gerçekten tamamen cam bir ekrana sahip olacağını belirtti. Catcher şirketi iPhone cihazlar için aliminyum şasi üreten bir firma.

Allen Horng, gazeteciler yaptığı açıklamada gelecek yıl iPhone için tamamen cam muhafazaya geçeceğini söyledi. Şirketlerinin bu durumdan etkilenmeyeceğini de sözlerine ekleyen Horng, cam tasarımın gelişmiş işleme teknolojisi gerektirdiğini ve bu sebeple camdan bir iPhone’un çok pahalı olacağını, aluminyum bir çerçeveye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Analistler ve bir Apple tedarikçisi tarafından da dilendirilen tasarım değişikliğinin ne kadar doğru olduğunu zaman gösterecek. Fakat 2017 yılın iPhone’un 10. yılı olduğu için açıkçası biz de büyük bir tasarım değişikliği bekliyoruz. Bu sebeple 2017 yılında iPhone 7s yerine iPhone 8 çıkacak iddialarının da boş olmadığını söyleyebiliriz.