İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017 Yılında Tanıtılacak iPhone Modelinde Büyük Tasarım Değişiklikleri Olacak

iPhone 7 ile ilgili dedikodular tasarım olarak iPhone 6s’e çok benzer olacağı yönünde. 2017 yılı iPhone’un 10.yılı olacak. Apple blog yazarı John Gruber, iPhone için asıl büyük değişikliğin 2017’deki modelde olacağını iddia ediyor.

teknik destek

Gruber’a göre 2017 yılında çıkacak iPhone çok büyük değişiklilerle geliyor. İlk değişiklik ekranda olacak. iPhone ekranından çerçeve kalkacak ve ekran kavisli olacak. Kavisli ekran söylentileri daha öncede gündeme gelmişti.

iPhone 5s’ten beri home tuşuna entegre olan Touch ID yeni modelde ekranın içine gömülü olacak. Bunun dışında ön kamera, hoparlör ve bütün sensörler ekrana gömülü olacak.

Daha önceki söylentilerde Apple’ın 2017 iPhone yılında OLED ekrana geçiş yapacağı üzerinde durulmuştu. OLED ekranlar da kavisli ekran için çok elverişli bir ekran türü. Apple’ın OLED paneller için Samsung ile anlaşmış olması Gruber’in iddalarının doğru olabileceğini gösteriyor.

Pek çok söylenti Apple’ın 2017 yılında 5.8 inç OLED ekranlı bir iPhone çıkaracağı yönünde. Gruber’in iddialarında ise ekran boyutu ile ilgili bir bilgi olmadığı için muhtemel kavisli 5.5 inçlik bir ekrandan bahsettiği düşünülmekte.

Apple, home tuşunu kaldırarak Touch ID’yi ekrana entegre etmek için 2015 yılından bu yana dokunma ve ekran sürücüsü entegrasyonu (TTDI) geliştirmeye çalışmakta. Bu da Gruber’ın bu konudaki iddialarını doğruluyor.

2017 yılında çıkacak olan iPhone’un ismi normalde iPhone 7s olmalı. Apple, 3gs’ten beri 2 yılda bir “S” modeli çıkarmakta. Fakat bu sefer iPhone 7s modeli yerine iPhone 8 modeli olacağına dair ciddi iddialar da mevcut. Bu sebeple 2017 yılında çıkacak modelin ismi konusunda netlik yok.

teknik destek