İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017’de iPhone’lara, Gerçekten de Kablosuz Şarj Teknolojisi Geliyor!

Gelecekte, kablosuz şarj etme özelliğine sahip bir iPhone’a sahip olacağımız yönündeki söylentiler bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Bu noktada Samsung severler zaten kendi ürünlerinde Qi tabanlı kablosuz şarj teknolojisine sahip. Apple muhtemel nedenlerden dolayı bu teknolojiyi henüz akıllı telefonuna getirmedi. Nedeni ise şirketin gerçek bir kablosuz şarj teknolojisi arayışında olması.

teknik destek

Ve şimdi, Energous tarafından CES 2017’de yapılan bir açıklamanın ardından bir sonraki iPhone’da nihayet gerçek bir kablosuz şarj teknolojisinin yer alacağına inanıyoruz. Bunun 2017’nin sonuna kadar gerçekleşmesini öngörüyoruz diyebiliriz.

Şarj konusunda uzmanlaşmış Energous şirketi, Apple ile bir süredir ortaklık yaptığı yönünde söylentiler ortalıkla dolaşıyor. Energous CEO’su Steve Rizzone, bu konuda oldukça sessiz yine de CEO insanları doğru yönde yönlendirmek için pekte şifreli konuşmadan açıklamalar yaptı:

Dünyanın en büyük tüketici elektronik şirketlerinden biri. Bunun kim olduğunu söyleyemem ancak bu şirketin ürünlerinin hemen hemen herkesin yanında, masasında yer aldığını garanti edebilirim.

Energous’ın geliştirdiği WattUp teknolojisi, şarj istasyonunun yaydığı dalgaları 4.5 metreye kadar kablosuz olarak ulaştırabilen ve herhangi bir cihazın şarj edilmesini sağlayan tamamen kablosuz bir teknolojidir. Bildiğiniz gibi, Qi tabanlı kablosuz şarj etme özellikli cihazlar güç elde etmek için bir şarj pedi üzerine yerleştirilmelidir ve Energous bunu değiştirerek, WattUp ile en iyi çözümü sunmayı hedefliyor.

Apple, gerçekten de bu tür kablosuz şarjları 2017’de bir iPhone’a getirmek için Energous ile çalışıyorsa, bu kesinlikle iPhone’un onuncu yıldönümüne layık büyük bir yükseltme niteliği olarak görülebilir.

Apple’ın kablolardan ve cihazlarından gereksiz girişleri çıkarma merakı göz önüne alındığında, şirketin ürünlerinde kablosuz şarj sunmayı çok istediği bir gerçek. Hele ki Apple’ın diğer firmalara göre bu konuda aceleci davranmamış olması gerçekten etkileyici bir şey sunmak istediğinin sebebi olabilir. Bu sebeple Apple, Energous’un kablosuz şarj teknolojisinden yana oynayabilir.

müşteri hizmetleri