İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017’de Tanıtılması Beklenen iPhone 8’in Kod Adı Sızdırıldı: Ferrari

Sızdırılan bir imalat belgesi ile gelecek yıl Apple’ın tanıtacağı, yeni üst düzey iPhone’un kod adını ortaya koyuyor: Ferrari. Kod adının baya baya iddialı olduğunu bir gerçek. Sızdırılan bu iç belge, Apple’ın gelecek yıl üç farklı iPhone’u piyasaya sunacağını da doğruluyor.

teknik destek

Üç model dahili olarak D20, D21 ve D22 olarak belirlenmiş.

iPhone-8-Donanim

Üst düzey, kod adı “Ferrari” olan iPhone’a gelince; sızdırılan belge bir AMOLED ekranla geleceğini doğruluyor. Ayrıca logic board iki parçaya ayrıldığını ve esnek bir kablo kullanılarak bu panoların birbirine bağlandığını gösteriyor. İlk magic board, A11 çipini, NAND depolama birimini ve diğer bileşenleri barındırıyor. İkinci logic board ise alıcılarla ile ilgili tüm çipleri bünyesinde barındırıyor.

Tasarım anlamında ise yeni iPhone’ların arasında metalik bir şasisi bulunan cam tasarımlı iPhone modeli yer alıyor. Ayrıca kablosuz şarj özelliğinin de yer aldığını belirtelim.

Tüm bunlara ek olarak belgede Apple’ın dahili bileşenler için iç hacimde yer açmak adına büyük hesaplar yaptığıda görülüyor. Şirketin yeni nesil iPhone’larda en ufak iç boşluğu bile mantıklı kullanacağı görülüyor.

AMOLED ekran, kablosuz şarj ve bir cam tasarım ile gelen yeni nesil iPhone’u duyduğumuz ilk söylenti bu sızdırılan iç belgede yer almıyor. Daha önceki sızdırılan belgelerde de, Apple’ın önümüzdeki yıl üç yeni iPhone’u başlatma olasılığı da dahil olmak üzere benzer pek çok söylenti yer alıyor.

teknik destek