2017’de Uçtan Uca Oval Ekranlı ve Sanal Ana Ekran Düğmeli iPhone Gelebilir!

New York Times’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkındaki değerlendirmesi genellikle olumlu olsa da kısmi eleştiriler de mevcut. Yapılan değerlendirme de Apple’ın iPhone’un 10. yıl dönümü öncesi dahi beklenenden çok daha ileriye gittiği belirtiliyor. Bununla da kalınmayıp 2017 yılı için, iPhone’ların 10. yılına özel değerlendirmelerde de bulunuluyor.

müşteri hizmetleri

Apple’ın tümüyle yeniden tasarlanmış bir ekrana 2017 yılında iPhone’larında yer vereceği ve uçtan uça oval ekranlı bir model veya modellerin geleceğinden yine değerlendirmede söz ediliyor. Bununlada kalmayıp ana ekran düğmesinin sanallaştırılacağından söz ediliyor. Yani bununla daha fazla ekran alanının elde edileceğini söyleyebiliriz.

Apple’ın OLED ekranlı iPhone’larla geleceği bir süredir zaten konuşuluyor. Şirketin OLED’e geçişinin de ihtişamlı olacağı bahsi son günlerde pek bir sık dillendirilir oldu. New York Times gibi bir mecranında uçtan uca oval ekrandan söz ediyor olması imrendirici gibi duruyor.

Apple’ın tasarım şefi olan Jony Ive’nin vizyonu olan, cam kaplama iPhone’larını böylece seneye göreceğimizin beklentisinin yüksek olduğu gerçeği bir yana şirketin OLED ile özellikle Android tabanlı rakiplerine karşın artık sadece performans yönünden değil her yönden yetişeceğini söyleyebiliriz. Apple’ın kavisli ekranını 5.5 inç Plus modeline özgü kılabileceği hatta ekran boyutunu 5.8 inçe çıkartabileceğinden de ayriyeten söz ediliyor.

Söz konusu iddialar ve değerlendirmeler oldukça kritik. 9 yıldır LCD ekranlar üzerinde duran Apple’ın böyle bir adım atması oldukça agresif olacak. Bakalım gelecek nesil iPhone’larla ilgili başka neler ortaya çıkacak, bekleyip göreceğiz.

müşteri hizmetleri