İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2017’de Yeniden Tasarlanmış, Dikey Konumlandırılmış Çift Arka Kameraya Sahip 5 inç iPhone Gelebilir

2017’nin iPhone için büyük bir yıl olması bekleniyor ve bugün Apple’ın bir başka iPhone modelini de getirmeyi planladığını iddia eden Japon kaynak Macotakara’dan yeni bir rapor geldi. Raporda, Apple’ın önümüzdeki sonbaharda yenilenmiş 5 inç bir iPhone’u tanıtmayı planladığından söz ediliyor.

teknik destek

Adsız bir Tayvanlı tedarikçiden aktarılan raporda, 5 inçlik iPhone’un “iPhone 7s” ve “iPhone 7s Plus” ile aynı özelliklere sahip olacağı belirtiliyor. 5 inçlik modelin, iPhone 7 Plus’a benzer bir çift lensli arka kamera özelliğine sahip olacağı bildiriliyor. Ancak çift lensli arka kameranın bu sefer yatay değil dikey olarak konumlandırılması söz konusu.

5 inçlik modelin yenilenen iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile aynı olduğu düşünüldüğünde, sanki bunun çok daha radikal olarak farklı bir model yerine, bir serisinin uzantısı gibi görülebilir.

Apple’ın 5 inçlik bir iPhone’un piyasaya sürüleceğini duyduğumuz ilk şey bu değil. Nikkei, Ekim ayında Apple’ın 5 inçlik bir iPhone modelini serisine ekleyeceğini ve iPhone ürün grubunun tüm serisinde tümüyle cam gövdeye geçileceğini bildirmişti. Buna rağmen 5.8 inçlik bir modelin de raporlarını gördük…

Bu noktada “iPhone 7s” ile ilgili belirli ayrıntılar şaşırtıcı derecede belirsiz. Apple, önceki “yenilemeleri” standartına uyarsa, öncelikle radikal bir tasarım yeniliği yerine dahili yani donanımsal değişiklikler bekleniyor.

Ancak, Apple’ın büyük tasarım değişikliklerini tamamen yeni bir iPhone modeli için, iPhone 8 modeli için ayırdığına inanılıyor. Bu cihazın tamamen cam bir gövdeye sahip olacağı, kablosuz şarj teknolojisi ile geleceğine, bir OLED ekran ve daha fazlasını içerdiği yönünde gelişiyor.

Gördüğünüz gibi, Apple’ın 2017 için sakladığı ve yeni iPhone serisine dönük birçok belirsizlik söz konusu. Ancak bugünkü raporda, 5 inçlik modeli en azından Cupertino şirketinin düşünüyor olduğu muhtemel gibi görünüyor. Muhtemelen daha fazla rapor önümüzdeki günlerde önümüze gelecek ve daha fazla ayrıntıyı böylece görmüş olacağız. 2017 Eylül ayındaki lansmanda adı iPhone 7s, iPhone 7s Plus, iPhone 8 veya ne denirse tümüyle önümüze gelecek diyebiliriz.

teknik destek