İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 iPad Pro Modelleri TrueDepth Kamera Özellikli Olabilir

Apple’ın gelecekteki ürün planlarını tahmin etmede güçlü bir geçmişe sahip olan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2018 iPad Pro modelinin TrueDepth özelliğini destekleyeceğine inandığını söyledi.

Kuo’ya göre, TrueDepth Kamera özelliği sadece iPad Pro modeli ile sınırlı olacak. Ayrıca Kuo, 2018 iPhone modellerinin de iPhone X’teki yeni kamera teknolojisini kullanacağını öngörüyor. Apple’ın rakipleri karşısında ciddi bir önceliği var. Kuo, TrueDepth kamera teknolojisinin Apple cephesini Android rakipleri karşısında 2.5 yıl ileri götürdüğünü belirtiyor. 

truedepth

Kuo, Apple’ın iPhone X ile tutarlı bir kullanıcı deneyimi sunması ve rekabet gücünü artırması için iPad Pro’ya TrueDepth kamera özelliğini ekleyeceğine inanıyor. TrueDepth kamera, birbirinden farklı 50’den fazla kas hareketini analiz ederek yüz ifadelerinizi 12 farklı Animoji karakterine dönüştürüyor. Sistemle ilgili geri bildirimler ancak tüketiciler tarafından kullanılmaya başlandıktan sonra belli olacak.

Apple kullanıcıları daha önce Face ID’deki gibi yeni bir sistemi iPhone 5S ile gelen Touch ID’de kullanmıştı. İlk etapta Touch ID ile ilgili bir çok soru işareti varken şimdi tüm rakipleri tarafından kullanılmaya başlandı. Bu seferde aynı şekilde olacak gibi görünüyor.