2018 MacBook Pro Buzlukta Tam Performans Veriyor!

2018 MacBook Pro Buzlukta Tam Performans Veriyor!

Apple’ın karşımıza çıkardığı en performanslı modeli olan yeni MacBook Pro olan Intel i9 işlemcisinden güç alan 2018 MacBook Pro, soğutma kaynaklı problemlerden dolayı tam performans veremiyor.

teknik destek <

Sektörün en önemli üreticilerinden biri olan Apple, yeni MacBook Pro modelini geçtiğimiz hafta satışa çıkarttı. Yeni cihazın 4.8 GHz Turbo özellikli 8.nesil i9 işlemcili versiyonunun satışa çıkması, kullanıcıları mutlu etmişti.

i9 işlemci, firmanın MacBook Pro modellerinde bugüne kadar yer verdiği en güçlü işlemci konumunu alsa da 2018 MacBook Pro performansıyla, işlemcinin adına gölge düşürdü. Cihazın yetersiz kalan soğutma sistemi, işlemcinin tam performans çalışamamasına neden oluyor.

Apple cihazları ile ilgili videoları ile öne çıkan Dave Lee, yeni cihazın soğutma sisteminin soğutma konusunda aciz kaldığını paylaştığı bir video ile paylaştı. Premiere üzerinden 4K çözünürlüklü bir video düzenleyen Lee, aynı işlemi geçtiğimiz yılın tepe MacBook Pro modelinde 35 dakikada yaparken, yeni MacBook i9 işlemcisine rağmen videoyu 39 dakikada hazırladı.

Problemin soğutma kaynaklı olduğunu basit bir deney yaparak ortaya çıkaran içerik üreticisi, yeni bilgisayarı bir buzluğun içerisinde aynı videoyu hazırlamak için görevlendirdi ve cihaz buzluktayken video 27 dakikada hazırlandı.

Yaşananlar YouTuber’ın sahip olduğu cihaza özel bir problem mi yoksa i9 işlemciye sahip olan tüm MacBook Pro modellerinde bu sorun var mı bilgi yok. Ancak problem, bu işlemciye sahip olan tüm cihazlarda varsa Apple’ın başı çok ağrıyacak diyebiliriz. Konu ile ilgili gelişmeleri sizler aktarıyor olacağız.

müşteri hizmetleri