2018 Model iPhone’larda iPhone X Kamerası Yer Alabilir!

iphonexkamera

KGI Securities’in Apple analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki yıl çıkacak olan yeni iPhone modellerinde 7P lens veya 2G3P hibrid lens kullanılması beklentilerinin aksine Apple’ın 2018’de tanıtacağı iPhone’larda da, iPhone X cihazında olduğu gibi 6P lens tasarımı kullanacağını söyledi ve 2018 iPhone modellerinde 7P veya 2G3P hibrit lens tasarımı kullanacağı söylentilerine katılmadığını belirtti.

teknik destek

Şu anda iPhone X 6P lens özelliğine sahip. Apple 7P lensine geçmeyi planlıyorsa 2018 model iPhone’larda tedarik sıkıntısı açısından ciddi bir risk olacağı öne sürülüyor. Bu durum için Kuo, Apple’ın bu yıl görülen iPhone X ile olan talep sorunlarına neden olabilecek kararlardan kaçınmaya çalıştığını söylüyor. iPhone X’da f/2.8 diyafram açıklığına sahip,  iPhone 8 Plus cihazından daha hızlı olan ve af/2.4 diyafram ile geniş açılı bir kamera bulunuyor.

Bu durum hakkında yorum yapan Kuo, iPhone X’in arka kamera özellikleriyle form faktörü tasarımı arasında olağanüstü bir denge kurmayı başardığını ve teknolojik olarak ne kadar ileriye gelindiğini söyledi. Ayrıca 6P lensten, 7P lens veya 2G3P hibrid lensine geçişin, kamera modülü tasarımı bakımından diyafram performansında sadece sınırlı iyileştirmeler yapacağını belirtti.

müşteri hizmetleri