Şimdi yükleniyor

2018 Yeni iPhone Ekran Tasarımları Belli Oldu!

2018 Yeni iPhone Ekran Tasarımları Belli Oldu!

2018 Yeni iPhone Ekran Tasarımları Belli Oldu!

Son Güncelleme tarihi 18 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

Yeni iPhone modellerinin ekran tasarımları sızdırıldı. Önümüzdeki aylarda satışa çıkacak olan modellerin ekran tasarımlarında önemli bir değişiklik yapılmamış.

teknik destek

iPhone 9 ve yeni iPhone modellerinin heyecanlı bekleyişi devam ediyor, Apple bir açıklama yapmasa da tedarikçilerden ve çeşitli kaynaklardan bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone 9 modelinin kılıfı ile birlikte görsellerini sizlere aktarmıştık. O görüntülerde cihazın tasarımını da görme fırsatı bulmuştuk ve cihazın iPhone X ile bir farkı olmadığını ve firmanın tasarımsal olarak aynı cihazı tekrar kullanıcılara sunduğunu görmüştük.

VenyaGeskin’in paylaştığı görselle tüm yeni iPhone modellerinin ekran tasarımları ortaya çıktı. 2018 yılında satışa sunulacak olan modellerin tasarımları da iPhone X’den pek farklı değil, yalnızca boyut konusunda farklılıklar mevcut.

D3875158-D0E0-4DC0-843A-41193A2DEBEA 2018 Yeni iPhone Ekran Tasarımları Belli Oldu!

Yukarıda yer alan görselde görebileceğiniz gibi yan yana dizilmiş ekranların en küçüğü 5.8 inçlik model, ortadaki 6.1 inçlik model ve en sağda yer alanı ise 6.5 inçlik iPhone X Plus modelinde kullanılacak. 5.8 inçlik ekranın iPhone X’te bulunan ekranla tamamen aynı olduğunu söyleyelim.

6.1 inç boyutuna sahip olan ekranın ise iPhone 9 olarak isimlendirilmesi bekleniyor. Bu modelde çerçevelerin daha kalın olduğunu görebiliyoruz, çünkü bu cihazda LCD panel yer alacak bu yüzden OLED panellerin sunduğu ince çerçeveler bu modelde yer almayacak.

7BBE169C-FA76-4179-8BB2-6A14D39FEBD3 2018 Yeni iPhone Ekran Tasarımları Belli Oldu!

En büyük ekran ise kullanıcıların iPhone X’in büyüğünü istiyoruz demesinin ardından ortaya çıkan bir model olacağını düşünüyoruz. Tasarımsal olarak bir farklılık sunmayan model, donanımsal olarak diğer modellerden daha gelişmiş olacaktır.

teknik destek