İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2018 Yılında iPhone 8 OLED Ekranla Geliyor

Apple yıllardır LCD paneller üzerine kurduğu iPhone denkleminde büyük bir değişiklik yapmayı planlıyor. Son gelen raporlarda Cupertino merkezli şirketin 2018 yılında tanıtacağı iPhone 8’i OLED ekranla tanıtacağını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde gelen raporlarda da iPhone 8’in OLED ekranla geleceği hatta Apple’ın Samsung/LG ile anlaşma yapmayı olanladığı iddia edilmişti. Son gelen raporda Apple’ın 2018 yılına kadar iPhone’ların ekranlarında değişikliğe gitmeyeceği, ancak 2018 yılı ve sonrasında OLED ekranları tercih edebileceği belirtiliyor.

Nikkan’ın yayımladığı raporda Apple’ın OLED ekran olayını bir adım öteye taşıyarak test üretim sürecine geçtiğini vurguluyor. LCD paneller için JDI Apple’ın en büyük tedarikçisi olmuştu. OLED ekrana geçişle birlikte Apple Samsung, LG gibi büyük firmalarla işbirliği yapabilir. Hatta ve hatta JDI’ın Apple için OLED ekran üretim sürecine geçiş için çalışmalar da yapabileceği belirtiliyor. Hal böyle olunca Apple’ın farklı ve çeşitli tedarikçilerle çalışabilmesinin yanı sıra her zamanki ekran tedarikçisi JDI ile çalışmaya devam edebileceği söyleniyor.

Elbette ki yakın zamanda gelecek olan şirket içi sızıntılarla iPhone’un mu yoksa iPad’in mi öncelikli olarak OLED’e geçiş yapacağını göreceğiz. Apple hali hazırda Apple Watch’da OLED ekran kullanıyor ama raporlara göre artık OLED ekranı daha geniş ürünleri üzerinde kullanmayı planlıyor.