2018’de Apple Watch Sevkiyatının 27 Milyon Adede Ulaşması Bekleniyor

Apple Watch Series 3

Nisan 2014’te piyasadaki yerini alan Apple Watch’un beklenenden daha çok satılıyor olması tedarikçilerin üretimlerini artırmasına neden oldu. Mevcut müşteri talebini değerlendiren tedarik zinciri kaynakları, önümüzdeki yıl için Apple Watch’un sevkiyatının etkin bir şekilde artmasını bekliyor.

teknik destek <

Benzersiz tedarik zinciri kaynakları, Apple’ın giyilebilir ürünün tahmini sevkiyatının 23-25 milyondan 27 milyon adete ulaşmasını bekliyor.

Başlangıçta Apple Watch, akıllı işlevlere sahip bir moda saati olarak tanıtıldı. Bu strateji istenilen sonucu vermeyince Apple, cihazın sağlık ve fitness yönüne önem vermeye başladı. Nitekim Eylül 2017’de daha hızlı yonga seti ve LTE işlevselliğine sahip Apple Watch Series 3 piyasaya sürüldü ve bu şekilde Apple Watch’un satışları arttı.

Gelecek yıl sevkiyatlarında artış beklenen tek Apple ürünü Apple Watch değil. Uzmanlar, AirPods için de sevkiyat rakamı tahminlerini yükselttiler. Saygıdeğer Apple analisti Ming-Chi Kuo, AirPods’un gelecek yıl çok daha fazla satılacağını dile getiriyorlar.

Buraya kadar her şey Apple’ın istediği gibi gidiyor gibi gözükse de iPhone X için aynı durum konusu değil. Gelen yeni bir rapora göre Apple, iPhone X’in yüksek fiyatından dolayı siparişlerde düşüş olmasını bekliyor. Bu sebeple iPhone X üretiminde kısmi bir frenleme yapılabilir.

iPhone X sevkiyatının 2017 yılının dördüncü çeyreğinde 30-35 milyon adede ulaşacağı bekleniyor ve 2018 yılında hafif bir düşüş olması bekleniyor.

müşteri hizmetleri