2018’de iPhone Satışlarında Büyük Bir Yükseliş Bekleniyor!

iPhone 8

Geçen yıl Apple için iyi bir yıl olmadı ve şirket o günden bu yana halen bu olumsuz durumun etkilerini hissediyor. Guggenheim Securities analistleri, yakın gelecekte Apple için hem iyi hem de kötü şeylerin olacağına inandığına dair bir öngörüsünü paylaştı.

teknik destek

İyi habere göre, 2018 yılında iPhone satışlarında büyük bir yükseliş olacak.

Business Insider tarafından yaptırılan araştırmaya ait notta, Guggenheim, yeni amiral gemisi modelinin piyasaya sürülmesine dayanarak, Apple’ın bu yıl yeniden büyümeye geçeceğini ve önümüzdeki yıl büyük bir yükselişin yakalayacağını tahmin ediyor.

İlginç bir şekilde, bir diğer analist Robert Cihra’da, 2019 ve 2020 yıllarında iPhone satışlarında daha fazla büyüme yaşanacağını ancak 2020’den sonra büyük kırılmanın yani büyük düşüşün başlayacağını söylüyor.

Apple’ın ürün satışlardan ziyade gelecekteki büyümesini gösteren grafik;

Bu yıl ve önümüzdeki yıl için tahminler daha güvenilir görünüyor. Ancak sonraki yıllar için yapılan tahminlerin, Apple’ın herhangi bir inovatif atılımıyla değişebileceği göz önüne alınmalı.

Şu anda iPhone, Apple’ın toplam gelirinin yaklaşık yüzde 62’sini oluşturuyor ve analist Cihra’ya göre, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bu oran yüzde 66’ya çıkacak.

Wall Street’in beklentisi de bu yılki amiral gemisi telefonun satışlarda büyük bir artışa neden olacağı yönünde ancak bazı noktalarda analistler arasında görüş ayrılıkları da yok değil. Barclays analistleri, mevcut iPhone kullanıcılarının yalnızca yüzde 18’inin bu yıl tanıtılacak olan iPhone modellerinden birisine geçiş yapacağını ve birçok iPhone kullanıcısının da Samsung’a yöneleceğini savunarak daha kötümser bir tahminde bulundu.

Ayrıca, son yapılan bir araştırmada da birçok iPhone kullanıcısının 1.000 dolarlık bir iPhone’u çok pahalı buldukları ve sırf bu yüzden mevcut iPhone kullanıcılarının yüzde 70’inin yeni iPhone’a geçiş yapmayacağı görülüyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.