2050 Yılında Ölümsüz Olacağız

2050 Yılında Ölümsüz Olacağız

Ölümsüz olma fikri hepimizin kulağına çok hoş gelse de şuan için ölümsüz olmak ya da ölen bir insanı geri getirmek mümkün değil. Ancak öyle bir iddia ortaya atıldı ki Ünlü İngiliz Fütürist Dr. lan Pearson 2050 Yılında Ölümsüz Olacağız. Açıklamasını yaptı. Ünlü Fütürist 1970 yılından sonra doğan hiç kimsenin ölmeyeceğini ve insanoğlunun ölümsüzlüğe kavuşacağını düşünüyor.

teknik destek

Dr. Pearson 2050 yılında gelinecek teknoloji ile yapay zeka çok daha değişecek. Genetik mühendislik ve robotik alanında yapılan çalışmalar sonuç verecek ve insanların sahip oldukları bedenlere günümüzdeki kadar ihtiyaçları kalmayacak.  Parson’ın ön görüleri sadece bununla  da sınırlı değil. Dr. Pearson, “İnsanlar, sahip oldukları bedenin yaşlanması veya ölmesi durumunda bilinçlerini başka bir bedene aktarabilecekler” diyor.

2050 Yılında Ölümsüz Olacağız1

2050 yılında ölümsüzlük tadılacak

Dr. Pearson, “2050 yılında başta zenginler ve ünlüler olmak üzere birçok insan ölümsüzlüğü tadacak. Orta sınıf ve işçi sınıfındaki insanlar ise muhtelemen 15 sene gecikmeli olarak bunu görecekler. Şu an 50 yaşın altındaki herkesin şansı var. Ama 40 yaşın altındaki herkes, sonsuz yaşam deneyimine sahip olabilecek” ifadelerini kullandı.

Dr.Pearson bir insanın bedeninin ölmesi halinde başka bir bedende yaşabileceğini düşünüyor. İnsan bilinci farklı bir çevrimiçi sunucuya yüklenecek ve orada yaşamaya devam edecek. Şuan için bu tarz söylemler gerçek dışı gözükse de Dr. Pearson’ın iddiaları 2050 yılı için geçerli. Bakalım 2050 yılında bu söylemlerin hangileri gerçek olacak.

müşteri hizmetleri