26.999 TL Fiyat Etiketine Sahip iMac Pro’yu Parçalarına Ayırdılar!

iMac Pro Parça Değişimi

iFixit’in her zaman yaptığı gibi Apple’ın yeni iMac Pro’sunu parçalarına ayırmasını beklerken Mac bileşen tedarikçisi OWC daha hızlı davrandı ve kullanıcı tarafından yükseltilebilir olmayan dahili konfigürasyona sahip iMac Pro’yu parçalarına ayırdı. Böylece iMac Pro’nun bileşenleri hakkında bazı ilginç detaylar ortaya çıkmış oldu.

teknik destek

Standart 27 inç iMac’lerin arka tarafında, cihazı satın aldıktan sonra RAM’in yükseltilmesine izin veren küçük bir kapak bulunurken iMac Pro’da böyle bir kapak yer almıyor. Yani iMac Pro’da kullanıcı tarafından RAM değişimi yapılmasına imkan tanınmıyor. Neyse ki Apple Store veya Apple Premium Reseller aracılığıyla RAM yükseltmesi, değişimi yapılabiliyor.

Videoda parçalarına ayrılan giriş seviyesi modelde, dört adet 8GB DIMM modülü yer alıyor ve 4GB (4 x 16GB) ve 128GB (4 x 32GB) modeller için bir yapılandırma tarafı olduğu görülüyor. İyi haber ise iMac Pro’nun dört kanallı belleği destekliyor olması. Ancak kötü haber ise 32GB’dan 64GB’a yükseltme yapmak isteyen kullanıcıların bunu yapabilmesi için dört modülün tümünü değiştirmelerinin gerekiyor olması.

Cihazın parçalarına ayrılma sürecinde ayrıca, iMac Pro’nun 1TB’lık giriş seviyesi modelinde Apple’ın RAID yapılandırmasında iki 512GB SSD kullanmayı seçtiğini ortaya koyuyor. Apple, flash depolama birimi lehim ile sabitlemek yerine vida kullanmayı tercih etmiş. Bu nedenle, Apple parça değişimini kolaylaştırmasa da bazı parçaları değiştirmek teknik açıdan mümkün.

Intel’in Xeon W sekiz çekirdekli işlemcisi dahil olmak üzere, iMac Pro’nun iç parçaları hakkında daha fazla detaya ulaşmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

müşteri hizmetleri