İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

260.000 iPhone Kılıfı Geri Toplatılıyor!

MixBin Electronics, deri tahrişine ve kimyasal yanıklara neden olan, sıvı glitter ile dolu 263.000 iPhone kılıfını geri toplama kararı aldı. Bu kılıflarla ilgili sorunlar yaygın olarak MixBin tarafından iPhone 6, 6s ve iPhone 7 için satışların gerçekleştirildiği Amazon, Henri Bendel, Tory Burch, Nordstrom Rack, Victoria’s Secret’da görüldü.

teknik destek

Kılıflarını geri toplatmasıyla ilgili bir çağrıda bulunan MixBin, müşterilerinin söz konusu kılıfları derhal kullanmayı bırakmalarını ve para iadesi alabilmeleri için kendilerine başvuru yapılmaları gerektiğini söyledi. Kılıflarların Ekim 2015’ten Haziran 2017’ye kadar satıışı yapıldı ve fiyatları 15 dolar ila 65 dolar arasındaydı.

Kılıfların sağlığa olan zararlarıyla ilgili dünya genelinde 19 rapor keşfedildi. Bu raporların tamamı ABD’den geldi ve kullanıcılar tarafından cilt tahrişine ve kimyasal yanıklara neden olduğu gibi problemler dile getiriliyor. Bir kullanıcı, kimyasal yanık yüzünden vücudunda kalıcı bir yara izinin oluştuğunu söylerken başka bir kullanıcı bacak, yüz, boyun, göğüs ve ellerinde şişkinlikler oluştuğunu söylüyor.

Geri çağrılan 263.000 kılıfın 11.400’ü Kanada’da ve 400’ü Meksika’da satıldı. Elbetteki Türkiye’ye de ilgili kılıfların giriş yaptığı tahmin ediliyor. Geri çağrılan kılıfların seri numaralarını, UPC kodlarını ve tanımlamalarının tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

müşteri hizmetleri