İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 GB RAM Sadece 5.5 inç iPhone 7 Plus’a Münhasır Olabilir

Apple’ın gelecek nesil iPhone modeli için söylentiler ve iddialar devam ediyor. Özellikle kaputun altındaki gelişmeler bu noktada önem taşıyor. Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo bu konuda iddialı bir raporunu yayınladı.

Daha önce DigiTimes’ında iddia ettiği gibi Ming-Chi Kuo’da benzer şekilde değerlendirmede bulunuyor ve Apple 3 GB RAM’i 5.5 inç iPhone 7 Plus’a münhasır olacağını belirtiyor.

Şirketin bu şekilde geniş ekranlı iPhone modelini daha güçlü ve iddialı kılarak pazarlama noktasında iddialı konuma getirmeyi hedeflediğini söylemek mümkün. Yeni nesil iPhone’larda DRAM miktarının arttırılacağıda kesinlik kazanmış durumda.

DigiTimes güvrnilirlik konusunda belki sorgulananilir ama Ming-Chi Kuo bu konuda oldukça güvenilir bir analist. Özellikle tedarik zincirinde analistin hakimiyeti söz konusu.

Ayrıca iPhone 7’nin 2 GB RAM ile gelmesine de banko olarak bakılıyor. Bir süredir de 5.5 inç iPhone modeli için artan 3 GB RAM iddialarıda Apple’ın RAM konusunda bir arttırıma gideceğinin göstergesi.