İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3. Nesil Apple Watch’ta SIM Kart Desteği Yer Alabilir!

Bir analist, Apple’ın tedarik zincirine yapılan analizlerine dayanarak şirketin üçüncü nesil Apple Watch’unda hücresel bağlantı desteğine yer vereceğini iddia etti. Bu, uzun süredir Apple Watch için konuşulan bir özellik konumunda. Özellikle analist, 2017 Apple Watch’un LTE bağlantısı için bir SIM kart desteğine sahip olacağını ve yeni nesil Apple Watch’un böylece daha eşsiz kılınacağını öngörüyor.

Apple, birkaç yıldır Apple Watch’a bir hücresel modem eklemeye çalışıyor ancak fazla pil tüketimi nedeniyle bunu gerçekleştirebilmiş değil. 2016’nın başlarında, ikinci nesil Apple Watch’ta hücresel bağlantı desteğinin yer alacağı yönünde söylentiler vardı ancak bu olmadı.

2016 yılının ortalarında Apple’ın, Apple Watch’un gelecekteki sürümleri için düşük güç tüketen hücresel yongalarını araştırdığını söylendiyse de, ikinci nesil cihaz için de bu gerçekleşmedi ve bu yüzden şirketin bu teknolojiyi 2017 Apple Watch’una dahil edeceğine olan inanç oldukça güçlü.

Bağımsız hücresel bağlantı desteği ile Apple Watch, Apple Watch Series 2 ile de gelen bağımsız GPS’nde varlığıyla onu iPhone’dan ayıracak bir özellik olacak. Eğer ki bu destek Apple Watch’a gelecek olursa, Apple Watch sahipleri yakınlarında bir iPhone’nun olmasına ihtiyaç duymayacaklar. Ancak telefon görüşmeleri yapmak ve Apple Music gibi içeriklere erişmek için ek veya ayrı bir veri planına ihtiyaç duyacaklar.

Diğer Apple Watch 3 söylentileri ise performans ve pil ömrü üzerine yoğunlaşıyor. Yani Apple, yeni nesil Apple Watch Series 3 ile büyük donanımsal değişikliklere ağırlık verecek. Yeni Apple Watch 3’ün iPhone 8 ile birlikte Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.