İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3. Nesil iPad Sahiplerine Kötü Haber!

Apple’ın Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderdiği bir iç yazışma notuna göre, 31 Ekim 2017’den itibaren üçüncü nesil iPad klasik ve eski ürünler listesine dahil edilecek.

Notta, üçüncü nesil iPad’in Wi-Fi ve Cellular modellerinin, Kaliforniya ve Türkiye’deki yasalar nedeniyle bu iki bölgede hariç tüm dünyada klasik olarak sınıflandırılacağı belirtiliyor.

Klasik ürün sınıflandırması, Apple’ın ve Apple servis sağlayıcılarının artık üçüncü nesil tableti tamir etmeyecekleri veya hizmet vermeyecekleri anlamına gelir; çünkü yasalar tarafından istisnai durumlar hariç olmak üzere, üretimin yapıldığı andan itibaren beş yıllık süreç aşılmış oluyor.

Örneğin, ülkemizde üçüncü nesil iPad sahipleri halen Apple Store’lardan veya yetkili servisler aracılığıyla hizmet alabilirler. Türkiye’deki üçüncü nesil iPad sahipleri için Apple tarafından sunulan destek süresi Ekim 2019’da sona erecek.

Resmi olarak “yeni iPad” olarak bilinen üçüncü nesil iPad’i Mart 2012’de piyasaya sürdü. Tablet Apple’ın 30 pinli dock portuna sahip son modeli oldu. Üçüncü nesil iPad, Apple’ın tablet serisinde 2014 yılına kadar düşük maliyetli bir seçenek olarak piyasadaki yeridi korudu.