Şimdi yükleniyor

3D Touch için En İyi iOS 9 Tweaksleri

3D-Touch-Jailbreak

3D Touch için En İyi iOS 9 Tweaksleri

Son Güncelleme tarihi 26 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ekrana uygulanan basınç miktarını tespit edebilen 3D Touch adında yeni bir teknolojiye sahipler ve buna göre ek eylemler yapılabiliyor. 3D Touch bir mesaj oluştururken veya bir selfie çekmek için daha hızlı kısayol menülerini görüntüleyebilmemizi sağlıyor. Ayrıca Peek-Pop olarak adlandırılan hızlı önizleme ekranınında kullanılmasını sağlıyor.

Yeni amiral gemisinde yer verilen bu özellik iOS 9‘la birlikte her ne kadar cihazı daha kullanılabilir kılıyor olsa da Jailbreak ile bu özelliğin deneyiminin daha kaliteli hale geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bugün sizlerle 3D Touch için iOS 9 Jailbreak tweakslerini paylaşıyoruz. Aşağıdan tweakslere ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

1) Appendix (Ücretsiz)

appendix-tweaks 3D Touch için En İyi iOS 9 Tweaksleri

3D Touch ile belirli uygulamaların içeriğine göre kısayollar atanıyor ve uygulamayı açmadan hangi işlevini kullanmak istiyorsanız seçim yaparak doğrudan o işlevi açabiliyorsunuz. Bu özellik bir klasör için kullanılabilir değil. Kimi zaman 6 uygulamadan fazla içeriğin yer aldığı klasörler ortaya çıkabiliyor ve bu tweaks ile tek dokunuş ile klasörün içinde yer alan uygulamaları görebiliyorsunuz. Gerçek anlamda işlevsel bir özellik diyebilirim.

2) Cabbage (Ücretsiz)

cabbage 3D Touch için En İyi iOS 9 Tweaksleri

iOS 9 ile Apple şarkıları sıraya koyma özelliğini kullanıma sundu. Cabbage bu özelliğin 3D TOuch ile kullanılabilmesini sağlayan bir jailbreak tweaksi. Herhangi bir şarkıyı sonraki çalınacaklar arasına eklemek istiyorsanız 3D Touch jesti ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Ekranın üst kısmında yer alan bildirim ile eklendiğine dair doğrulama mesajınıda görebilirsiniz.

3) Point-And-Shoot (Ücretsiz)

Point-And-Shoot ile fotoğraf çekmek bu tweaks ile oldukça kolay hale geliyor. Özellikle ön ve arka kamera arası geçişler daha basite indirgeniyor ve 3D Touch ile fantastik jestler oluşturulmuş.

4) Tactful (Ücretsiz)

App Store uygulaması 3D Touch ile uyumlu bir kısayol menüsüne sahip. Jailbreak’in App Store’u konumunda olan Cydia’da bu tweaks ile kısayol menüsü ekleyebilirsiniz.

5) Tether (Ücretsiz)

Tether, ana ekranınız üzerinden hızlı alarmlar oluşturmanız için 3D Touch’tan yararlanan bir tweaks. Bu özel jest ile ekrana daha sert basarak elinizi biraz sürüyerek kısa yoldan alarm oluşturabilirsiniz.

Tweaks ile ek jestlerde geliyor. Örneğin alarm oluşturmanın yanında hatırlatıcı ya da takvim etkinliği oluşturmakta oldukça kolay.

6) 3DNotifications (Ücretsiz)

3dnotifications-tweak-1 3D Touch için En İyi iOS 9 Tweaksleri

3DNotifications iOS bildirimlerine Peek-Pop işlevselliğini getiren bir jailbreak tweaksi. Bildirim ekranındaki bildirimlere dair daha fazla detayı 3D Touch jestini kullanarak kolayca görebilirsiniz.

Aynı şekilde bildirim üzerine sert bir şekilde basarsanız bildirime karşılık gelen uygulamayı da açabilirsiniz.

7) RevealMenu (Ücretsiz)

Eğer bir iphone 6s veya iPhone 6s Plus’a sahip değilseniz bu tweaks ile uygulamalarınıza 3D Touch jestlerinden olan kısayolları ekleyebilirsiniz.

Bu kısayollar ile uygulamaya dair herhangi bir işleve çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tweaks ayrıca Peek-Pop işlevini de beraberinde getiriyor. Yani mailin detayları önizlemesini üstüne basılı tutarak, mail içeriğine girmeden görebilirsiniz.

teknik destek