Şimdi yükleniyor

3D Touch Kısayolundan Uygulama Önbelleğini Temizleme (Jailbreak Tweak)

ios-uygulama-on-bellegi

3D Touch Kısayolundan Uygulama Önbelleğini Temizleme (Jailbreak Tweak)

Son Güncelleme tarihi 7 Nisan 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Uygulamalarının zamanla önbellekleri iPhone’da önemli miktarda yer işgaline neden olabiliyorlar. Bazen uygulamada oluşan sorunlarda doğrudan önbelleğe alınmış verilerin temizlemesi ile önemlidir. Bu sebeple uygulama önbelleğini temizlemek kimi noktada önem arz etmektedir.

Apple iOS’da bunu kullanıcılara açık olarak kullanılabilir olarak sunmuyor. Ancak Lautus isimli Jailbreak tweaki ile Apple’ın bu engellemesinden kurtulabilir ve uygulama önbelleklerini 3D Touch ile kısayoldan kolayca temizleyebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi bunu yapabilmenizin tek yolu Jailbreak bir iOS yazılımı kullanmanızdan geçiyor.

Lautus tweaki uygulama önbelleğini temizlemek için 3D Touch kısayollarından faydalanıyor ve önbellek temizleme işini oldukça kolay hale getiriyor. Eğer ki bu Jailbreak tweakini iPhone 6s veya 6s Plus haricinde bir cihazda kullanmak istiyorsanız Forcy veya RevealMenu tweaklerini kullanmanız gerekiyor. Bu tıpkı 3D Touch ile gelen kısayol menüsünü eski iPhone’larda kullanabilmenizi sağlayacak.

ios-uygulama-onbellegini-temizleme 3D Touch Kısayolundan Uygulama Önbelleğini Temizleme (Jailbreak Tweak)

Lautus’da iPhone 6s veya 6s Plus haricindeki cihazlarda bu diğer Forcy veya RevealMenu tweakleri ile 3D Touch kısayollarına yerleşecek ve kolayca uygulama önbelleğini temizleyebilmenin önünü açacak.

teknik destek