3D Touch Özelliği Olmayan Modellere Trackpad Modu – iOS 12

3D Touch Özelliği Olmayan Modellere Trackpad Modu – iOS 12

iOS 12 güncellemesiyle hayatımıza giren yeni özelliklerden biri 3D Touch özelliği olmayan iPhone modellerini ilgilendiriyor. Yeni işletim sistemiyle beraber 3D Touch özelliği olmayan cihazlar dahi Trackpad Modu’ndan yararlanabilecekler.

teknik destek <

Apple kullanıcıları, yazı yazarken imleci hereket ettirmek için parmaklarını klavyenin üzerinde basılı tutarak TrackPad moduna geçebiliyorlardı. Trackpad modu sadece 3D Touch özelliği bulunan iPhone’lara özeldi ancak güncelleme ile parmağınızı metin alanında iOS 12 güncellemesini alan tüm iPhone modellerinde hareket ettirebileceksiniz.

3D Touch Özelliği Olmayan Modellere Trackpad Modu - iOS 12

Metin kısmında imleci sürekli kontrol etmek durumunda olan kişiler için bu mod çok faydalı olacak. Çünkü, dokunarak hareket ettirmeye kıyasla Trackpad modu çok daha kullanışlı.

Bahsettiğimiz mod, 3D Touch bulunmayan modellerde 3D Touch teknolojisi bulunuyor havası oluştursa da, yazılımsal bir eklenti olduğu için kullanım şekli birebir aynı olmuyor.

iOS 12 henüz Beta sürecinde olduğu için bu özellik geliştirilebilir veya tamamen kaldırılabilir. Tamamen firmanın alacağı kararlara bağlı olan durum hakkında güncellemenin tam sürümü yayınlandığında sizleri bilgilendiriyor olacağız.

müşteri hizmetleri