İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4.999 Dolar Fiyat Etiketine Sahip iMac Pro’nun İnceleme Videoları YouTube’da Göründü!

YouTuber Marques Brownlee ve Jonathan Morrison Apple’ın 14 Aralık’ta satışa sunacağını duyurduğu iMac Pro’nun inceleme videolarını paylaştılar.

teknik destek

Brownlee, bir hafta boyunca 10 çekirdekli iMac Pro’yu deneyimledi ve inceleme videosunu Final Cut Pro X ile iMac Pro üzerinde hazırladı. YouTuber, iMac Pro’nun son derece güzel bir ekrana sahip olduğunu ve bilgisayarın süper güçlü ve oldukça sessiz çalıştığı değerlendirmesinde bulundu.

Brownlee, en üst konfigürasyondaki 2013 Mac Pro ile iMac Pro’yu Geekbench testinde kıyasladı ve Mac Pro’nun çoklu çekirdekte 25.747 olan puanına kıyasla iMac Pro’nun 37.417 puan aldığını söyledi.

Bu puanlandırma, 18 çekirdekli iMac Pro’nun açık ara farkla şimdiye kadarki en hızlı Mac modeli olduğunu gösteriyor.

iMac Pro, 18 çekirdekli bir Intel Xeon işlemciye, 4TB’ye kadar SSD depolama alanına, 128GB’a kadar ECC RAM’e ve 16 GB’lık HBM2 belleğe sahip bir AMD Radeon Pro Vega 64 grafik işlemcisi ile yapılandırılabiliyor.

Dört adet Thunderbolt 3 portu bulunan iMac Pro, aynı anda 60Hz’de iki adet 5K ekran veya dört adet 4K ekran çalıştırabiliyor. Ayrıca, 10 Gigabit Ethernet portu, dört adet USB-A 3.0 portu, bir SD kart yuvası ve bir 3.5mm kulaklık girişi yer alıyor.

Brownlee ayrıca, iMac Pro’nun kutusundan siyah renkli USB-A lightning kablosunun çıktığını söylüyor. Siyah kablo, uzay grisi sayısal tuş takımına sahip Magic Keyboard, Magic Mouse 2 ve Magic Trackpad 2’yi tamamlıyor. Muhtemelen siyah renkli lightning kablosu gelecekte ayrı olarak satın alınabilecek.

Siyah Lightning Kablo

iMac Pro’yu inceleme fırsatı bulan bir diğer YouTuber ise Jonathan Morrison oldu. Morrison da 10 çekirdekli iMac Pro’ya sahipti. Morrison yaptığı Geekbench testinde, çoklu çekirdek testinde iMac Pro’nun Brownlee’nin test sonucuna benzer bir puan olan 37.434 puan aldığını söylüyor.

iMac Pro, 14 Aralık tarihinde, 4.999 dolardan başlayan fiyat ile Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve diğer birçok ülkede sipariş verilebilecek. Apple, iMac Pro’nun yapılandırma detaylarını henüz paylaşmadı.

müşteri hizmetleri