İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4 inç iPhone 5se için Beklenen Ek Özellikler

Şimdiye kadar raporlar, Apple’ın yeni 4 inç iPhone‘u iPhone 5se’nin A8 çip ve M8 hareket yardımcısı işlemci ile geleceğini söylüyorlardı. Ancak alınan son bilgilere göre Apple yeni 4 inç iPhone için A9 çip ve M9 hareket yardımcısı işlemci kullanmayı planlıyor. Yani iPhone 6s ve iPhone 6s Plus benzeri işlemci yapısının yeni iPhone’da kullanılacağını söyleyebiliriz.

Görünüşe göre Apple bir süre için A8 çiplerde karar kılmışken A9’un gücünü devam ettirmek adına karar değiştirmiş durumda. Bu da daha güçlü 4 inç iPhone anlamına geliyor. Ayrıca her durumda iPhone 5se üzerinde “Hey Siri” özelliğinin tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ta olduğu gibi kullanılabilir olacağı anlamına gelmektedir.

Ayrıca 9to5Mac Apple’ın 4 inçlik yeni iPhone için daha güçlü A9 işlemci kullanmasının asıl sebebini yeni veya eski nesil çip üretmek yerine mevcut çipleri tedariklerinden sağlamayı planladığını iddia ediyor.

Son olarak, kaynaklar Apple’ın 4inç iPhone 5se için 16 GB depolama alanı seçeneğine devam edeceğini iddia ediyorlar. Şirketin 64 GB yerine 32 GB depolama seçeneğini sunması da beklenenler arasında.

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın kaybolan değerini iPhone 5se ile dolduracak gibi duruyor. Özellikle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘la birlikte kullanıcıların ilgisi yeni iPhone’lara ve iPhone 6s ve 6s Plus’a kayacak. iPhone 6 ve 6 Plus’a gösterilen ilgi hiç olmadığı kadar düşecek. Ancak Apple bu düşen ilgiyi yeni 4 inç iPhone ile karşılamayı planlıyor.