İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4 inç iPhone 6c (Video)

Çinli web sitesi MIC Gadget, Apple’ın yeni 4 inç iPhone modeli iPhone 6c‘ye ait olduğu iddia ettiği bir videoyu yayınladı.

teknik destek

Malumunuz uzun bir süredir Apple’ın 4 inç iPhone için çalışmalar yaptığı söylentileri gündemi meşgul ediyor. Ve bu video iPhone 6c için ilk somut sızıntı olabilir.

Kaynak, videodaki iPhone’un Apple‘ın en büyük tedarikçilerinden birisi olan Foxconn’dan alınan ilk demo cihaz olduğunu iddia ediyor.

Videoda tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus benzeri tasarımda, daha küçük bir iPhone görülüyor. Bu arada iPhone 6c dediğimize bakmayın. Raporlarda 4 inç iPhone modeli için iPhone 5e ve iPhone 7c isimleri de geçiyor.

Çinli web sitesi cihaz hakkında başka bir detay paylaşmadı. Söylentilere göre yeni 4 inç iPhone modeli altıncı nesil iPod touch ile benzer olacak. 1 GB RAM, 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.1 ve daha geniş açılı, daha iyi bir FaceTime HD kameraya sahip olacak. Arka kameranın ise 8 megapiksel olması bekleniyor. A8 işlemci ile geleceği düşünülüyor ve Apple Pay desteğine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca iPhone 6c’nin 16 ve 64 GB olmak üzere iki farklı depolama alanına sahip olması bekleniyor.

Kaynaklar iPhone 6c’n yaklaşık olarak 500 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını söylüyorlar. Yani 16 GB iPhone 6s’e göre 150 dolar daha ucuz olacak.

Apple iPhone 5c gibi plastik bir yapı yerine tıpkı iPhone 6s gibi benzer tasarımda, alüminyum kasayı tercih etmiş gibi gözüküyor.

Sözde 4 inç yeni iPhone modeline ait videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=p8la5yjlPcs

müşteri hizmetleri