İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4 inç iPhone 7c Nisan 2016’da Geliyor!

Çinli operatör China Mobile, 2016 için izleyeceği yol haritasını ve planlarını kamuoyu ile paylaştı. Bu paylaşımda dikkat çeken bir detay yer alıyordu.

Operatöre göre 2016 yılında iPhone 7’nin tanıtılmasının yanı sıra 4 inç iPhone 7c de tanıtılacak. Son zamanlarda güvenilir analistlerinde paylaştığı raporlarda sık sık yer alan 4 inç iPhone iddiaları ilk defa daha güvenilir bir yerden de onay almış oldu.

Operatör 2016 yılının Nisan ayında iPhone 7c’nin lansmanının yapılacağını düşünüyor ve bunu yol haritasına almış durumda.

Ancak Apple’ın 2016 yılındaki amiral gemisi iPhone 7’nin tanıtılmasından önce 4 inç iPhone 7c’nin tanıtılması pek mümkün durmuyor. Buna bağlı olarak iPhone 6c’nin tanıtılacağını düşünmek daha mantık dahilinde geliyor.

Tutarsız duran bir diğer detay ise 4 inç iPhone’un lansman tarihi. Apple tarafından net bir bilgi yer almadığı için bu ay olarak, Nisan 2016 olarak ifade ediliyor olsa da Apple’ın Mart etkinliğinin hemen öncesinde böyle bir etkinlik düzenlemesi pek mümkün değil. Ki şirket Apple Watch’un sonraki nesline odaklanmışken bu şekilde bir çıkış yapmayabilir. Yine de her şeyin olabilitesi elbetteki var.

Apple’ın 2016 yılında piyasaya sürmeyi planladığı yeni 4 inç iPhone hakkında raporlarda yer alan detaylar şu şekilde;

  • Alüminyum çerçeve
  • A9 işlemci