İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

400 Kişilik PUBG Videosu Yayınlandı

PUBG tarafından yakalanan inanılmaz başarının sonrasında Battle Royale oyunlarında yer alan inanılmaz bir artışla, bu alana 400 Kişilik PUBG Videosu karşı karşıya kalacağı Battle Royale türündeki Macericks: Proving Ground adlı oyunu da katıyor.

teknik destek

Battle Royale oyunu Güney Koreli başarılı oyun geliştirici olan Blue Hole tarafından geliştirilmektedir. Player Unknow’s Battlegrounds – PUBG, Steam üzerinde son zamanlarda çok büyük bir çıkış sağladı. Sonrasında ise milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başarmıştır. PUBG yapımcısına milyar dolara yakın gelir elde ettirmeyi de başarmıştır. Oyunun popüler olmasından sonra harekete geçen diğer oyun yapımcıları ise Battle Royale tarzında olan oyunlar geliştirmeye başlamıştır. Battle Royale tarzında olan oyunlara katılan son oyunun ise Macericks: Proving Grounds oyunu olduğunu görüyoruz.

OYUNUN TÜM DETAYLARINI PAYLAŞTI

Mavericks oyununun yapımcısı aynı zamanda DayZ oyununun da yapımcısıdır. Oyunun yapımına Dean Hall’da yardımcı olmuştur. Mavericks oyununun geliştirici ekibinin CEO’su olan Bill Roper, yaptığı yeni açıklamayla beraber oyunlarına dair olan bütün detayları paylaşmıştır. Improbable tarafından geliştirilmiş olan SpatialOS teknolojisinin yardımıyla 12 KM büyüklüğünde olan bir haritanın oyuna uygulanabileceğini belirten Bill Roper, ilk aşamada 400 oyuncunun aynı anda Mavericks’i oynayabileceğini söylerken 2019 yılının son günlerinde bu sayının 1000 civarına kadar çıkarılabileceğini belirtti.

Automaton ise yaklaşık olarak 10 milyon dolar bir yatırım alarak oyunu geliştirmeye başlamıştır. Bugün ise oyuna dair olan ilk görüntülerin paylaşımını yaptı. Hazırlanan video Macericks’in geliştirilme evresinden çok daha önceden alınan görseller kullanılarak hazırlanmıştır.

teknik destek