İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

6.1 İnç Boyutundaki iPhone 100 Milyon Satabilir

Apple, 2018 yılı içerisinde 6.1 inç LCD ekrana sahip olan bir iPhone piyasaya çıkarmayı hedefliyor. iPhone 100 Milyon Satabilir Bu yıl içerisinde çıkması beklenen yeni iPhone modelinin detaylarıyla ilgili bazı bilgilerin de gün yüzüne çıktığını görüyoruz. Yayımlanan bazı raporlarda diğer iPhone modellerine göre daha uygun fiyatlı olması beklenen telefonun 100 milyon adet satabileceğini gösteriyor.

Apple ürünleri hakkında yaptığı başarılı tahminlerle tanınan KGI Securities Analisti Ming-Chi Kuo, 6.1 inçlik iPhone’un iPhone X’e nazaran daha uygun fiyata sahip olacağını düşünüyor. Daha uygun fiyatlı olması ise telefonun peynir ekmek gibi satacağını düşündürüyor.

700 DOLAR OLABİLİR

Yayımlanan raporda 6.1 inç boyutundaki iPhone’un Face ID özelliğiyle geleceğini fakat ekranında OLED yerine LCD ekran kullanılacağı belirtiliyor. Modelin satış fiyatının ise 700 Dolar olması beklenirken kasasının metal bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor. Aynı zamanda 3D kamera teknolojisinin ortadan kalkmasıyla beraber maliyetlerde büyük oranda düşüş olacağı beklenmektedir.

Kuo’ya göre iPhone’un yeni telefonu 2018’in ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Kuo açıklamasında Apple’ın şuan 5.8 inç boyutundaki iPhone X ve bu zamana kadarki en büyük iPhone olması öngörülen 6.5 inç boyutundaki iPhone X Plus modellerinin üzerinde çalıştığını da belirtti. Bu serinin en ucuz ürününün ise LCD ekrana sahip olan modelin olması bekleniyor. Apple bu ayın başlarında yayımladığı bir raporda 2017’nin dördüncü çeyreğinde 77.3 milyon tane iPhone sattığını belirtmişti.