6. Nesil iPod nano Resmi Olarak Satıştan Kaldırılmış Ürünler Listesine Dahil Edildi

iPod nano 6. nesil

Altıncı nesil iPod nano, satıştan kaldırılmış ürünler listesine dahil edildi. Yani, Apple artık taşınabilir medya oynatıcısına verilen tüm donanım servislerini hiçbir istisna olmaksızın kesti. Üstelik sadece Apple değil, Apple’ın servis sağlayıcıları da satıştan kaldırılmış ürünler için parça temin edemiyorlar.

teknik destek

Apple, üretimine son verildikten sonraki 5 yıl boyunca ürünlerine (veya yasaların zorunlu kıldığı durumlarda daha uzun süreyle) kendisi veya servis sağlayıcıları aracılığıyla servis sunar ve parça temin eder. Altıncı nesil iPod nano, Eylül 2010’da piyasaya sürüldü ve Eylül 2012’de üretimi durduruldu. Bu nedenle, altıncı nesil iPod nano satıştan kaldırılmış ürünler listesine dahil edilmiş oldu.

Altıncı nesil iPod nano, kare şekilli tasarımıyla dikkat çekiyordu. Pek çok üçüncü taraf kayış ve aksesuarlarla bu ürün evrim geçirdi ve Apple Watch’a dönüştü.

Beşinci nesil iPod nano’nun aksine altıncı nesil modelde bir ana ekran ve yönlendirme düğmesi, video kamera ve hoparlör yoktu. Bunun yerine, sadece dokunmatik ekran vardı ve iPod shuffle’ın sahip olduğu klipsi sayesinde hareket halindeyken de giyilebilir hale getirilebiliyordu.

6. nesil iPod nano

Apple, yedinci nesil iPod nano’da dikdörtgen bir tasarıma döndü ve cihaza bir ana ekran düğmesi ekledi. Apple, Temmuz ayında tüm iPod nano ve iPod shuffle serilerini satıştan kaldırma kararı aldı.

Apple, altıncı nesil iPod nano’yu halka açık olarak paylaştığı klasik ve satıştan kaldırılmış ürünler listesine henüz dahil etmedi ancak yakın zamanda dahil edileceğini söyleyelim.

müşteri hizmetleri