İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

9.7 inç iPad Pro: 12 Megapiksel Arka Kamera ve 4K Video Desteği ile Geliyor

Apple’ın Mart etkinliğinde tanıtması beklenen iPad Air 3 yerine tantacağı iddia edilen yeni iPad modeli iPad Pro ile ilgili söylentiler giderek artıyor. Yeni 9.7 inç iPad Pro‘nun 12 megapiksel arka kamera ve 4K video kaydedebilme yeteneği ile gelmesi bekleniyor. Tıpkı iPhone 6s’te olduğu gibi.

Geçen yıl Apple tanıtılan 12.9 inç iPad Pro, 8 megapiksel arka kamera ve 4K video kayıt kaydedebilme özelliği ile gelmişti. Apple’ın yeni iPad modelinin bir iPad Air’lere göre daha ön plana çıkabilmesi adına 12 megapiksel arka kamera ve 4K video desteği gibi farklılıkları sunması söz konusu.

Ayrıca 5 megapiksel ön kameranın da yeni 9.7 inç iPad Pro‘da yer alacağı tahmin ediliyor.

9.7 inç iPad Pro’nun, 12.9 inç iPad Pro benzeri bir spor tasarıma sahip olması bekleniyor. Aynı zamanda dört stereo hoparlöre yer verilmesi, Apple Pencil desteğinin sunulması, A9X işlemcinin kullanılması, 4 GB RAM’e yer verilmesi, Smart Connector desteğine yer verilmesi bekleniyor.

Ayrıca 9.7 inç iPad Pro’nun ekranının çok daha iyi parlama önleyici bir panel ile geleceği iddia ediliyor.

Yeni iPad modeli 9.7 inç iPad Pro’nun 4 inç iPhone SE ile birlikte 21 Mart’ta tanıtılması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın Mart etkinliğinde yeni Skylake işlemciler ile güncellenmiş MacBook tanıtımı da yapması bekleniyor.