İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD Başkanı Barack Obama’nın iPhone Kullanmasına İzin Verilmiyor

ABD Başkanı Barack Obama daha önce, güvenlik gerekçesiyle iPhone kullanılmasına izin verilmediğini söylemişti. Kendisine yalnızca iPad’in Wi-Fi modeline izin veriliyor. New York Times üst düzey bir Beyaz Saray görevlisinden konuyla ilgili bazı detaylar aldı.

Beyaz Saray’da teknoloji adına bazı önemli politika değişikliklerine gidileceği belirtiliyor. Yakın zaman kadar Beyaz Saray’da hiçbir güncel teknolojik cihaza yer yoktu. Halen ve halen oldukça eski masaüstü bilgisayarlar, siyah-beyaz yazıcılar ve iPhone kullanmayanların elinde yıllanmış BlackBerry’ler mevcuttu.

Şimdi ise birçok Beyaz Saray üst düzey görevlisi iPhone taşımaya başlamış durumda. Ancak yine de Obama’ya iPhone taşıması konusunda izin yok ve kendisi özel olarak modefiye edilmiş, son derece güveli BlackBerry taşıyor.

Obama Apple ürünlerinin hayranı olmasına rağmen, geçtiğimiz günlerde Apple ve FBI arasında artan gerilime dahil olmuş ve FBI’ı destekleyerek eh bir bakıma da kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini ayaklar altına alarak Apple’ın beklentileri karşılaması gerektiğini vurgulamıştı. Bu açıklamalarına rağmen kendisi çoğu zaman Apple ürünlerine hayran olduğunu dile getirmekten geri durmuyor.