Loading Now

ABD Başkanı Donald Trump’ın iPhone’una Yüklü Tek Uygulamanın Twitter Olduğu Ortaya Çıktı

Donald Trump Twitter

ABD Başkanı Donald Trump’ın iPhone’una Yüklü Tek Uygulamanın Twitter Olduğu Ortaya Çıktı

Haber sitesi Axios’ın haberine göre, ABD Başkanı Trump’ın iPhone’una yüklü tek uygulamanın Twitter olduğu ortaya çıktı. Habere göre, Trump’ın yardımcıları çoğu kez düzenlenmemiş/kontrol edilmemiş tweetler atmasından dolayı onu sınırlandırmak gibi tartışmalı kararlar almayı denediler.

Geçtiğimiz yılın başlarında başkan adayı olan Trump, eski ve güvensiz olarak nitelendirilen bir Android telefondan tweet atmış ve bu The New York Times tarafından tespit edilmişti. Hatta cihazın Samsung Galaxy S3 olduğu ortaya çıkmıştı.

teknik destek

Bu durumun üzerine bazı güvenlik uzmanları, Trump’ın kullandığı Galaxy S3’ün 2015’ten beri herhangi bir güvenlik güncelleştirmesi almadığını ve hacklenme riskine maruz kalabileceğini öne sürmüşlerdi. Yetkililer, geçtiğimiz aylarda Trump’ın iPhone’a geçiş yaptığını açıklayarak bu tartışmalara son noktayı koydular.

iPhone’lar düzenli güvenlik güncellemeleri aldıkları için eski Android cihazlara göre daha güvenli bir seçim olarak görülüyor ancak Trump, Apple’ın uygulama mağazası App Store’u keşfediyor gibi durmuyor. ABD Başkanı en iyi bildiği uygulama olan Twitter’ı iPhone’una yüklemekle yetinmiş gibi duruyor…

teknik destek