İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ABD Çin ticaret savaşları iPhone ekran üretimini etkiler mi?

ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşlarına birde Japonya G.Kore eklendi. Bu sorunlar iPhone’ nun ekran üretimini vurabilir.

teknik destek

Ticaret savaşlarından şu an için en çok etkilenen Huawei şirketi oldu. Akıllı cihaz üreticiliğinden lider konuma gelebilecek potansiyelde olan bir marka. Son gelişmeler şirketi çok alanda zor duruma soktu. Yeni gelen bilgiye göre bu ticaret savaşları Apple’ ın ekran üretimini de etkileyebilir.

G.Kore ile Japonya arasında artan bir gerilim Apple’ ın ekran üretimini zora sokabilir.

Reuters’ a göre G.Kore ve Japonya arasındaki ticari kısıtlamalar olabilir. Son gelişme Japonya’ nın G.Kore’ ye F.Polimit ihracatında kısıtlamaya gidilecek olması doğrudan hidrojen Flüorüre yöneltecek. Bu maddeler telefonun yonga ve ekranında kullanılmakta.

apple-ekran-uretimi
iPhone ekran üretimi etkilenebilir

Ekran üretimi etkilenecek

Japonya’ nın önümüzdeki aylarda bu kısıtlamaya gidebileceği söyleniyor. 3 Gün sonra artık bu malzemeler için G.Kore bazı izinlere başvurması gerekiyor.

F. Polimit üretiminde Japonya %90 paya sahip. Bu da Samsung dahil bazı üreticileri de etkileyecek.

Apple’ ın 2019 yılı içerisinde çıkaracağı modellerde ekran tedarik sorunu yaşayabilir. Bu da beklenen iPhone 11 ve 11 Max modellerinde kullanılacak Oled ekranları etkileyebilir.

Apple, Oled ekranların tedariği için J.Display’ a önemli miktarda yatırım yapmıştı. Son gelişmelerin netliği kavuşması 1-2 ayı alabilir.

teknik destek