Ağ yazısı nasıl kurulur nasıl bağlanılır?

Ag yazici nasil kurulur nasil baglanilir

Kablosuz ağ yazıcısı kurulumu ve ağ yazıcısına bağlanma için markaya göre değiştiğinden bir model üzerinden örnek vereceğiz. Bazı modellerin kolay kurulum ekranıyla otomatik kurulumu ve daha sonra manuel ayarları yapılmakta.

teknik destek <

Ağ yazıcısı; mevcut bilgisayar ağına bağlı olup, birden fazla bilgisayar ile bağlanılabilen bir yazıcı. Ağ yazıcısı ile birden fazla bilgisayara sahip olduğunuz ev, iş gibi ortamda kullandığınız bilgisayarlarınızı tek bir yazıcıya bağlayabileceğiniz bir olanak tanır. Yazıcı özelliği ve bağlanacak bilgisayar özelliklerine göre tek bir yazıcı ağına bağlanmanın birkaç yöntemi vardır. Peki, ağ yazısı nasıl kurulur?

Ağ yazıcısı bilgisayardan bağlanma

Bir ağ yazıcısına birden fazla bilgisayar üzerinden bağlanmanız mümkün, fakat bunun için bağlantı yapacağınız bilgisayar özelliklerine bakmanız gerekmektedir. Aynı zamanda bu durum yazıcınız içinde geçerlidir.

Bu yöntemler;

  • Kablosuz bağlantı ile veya WPS ile kurulum seçenekleri olabiliyor
  • Yazıcıyı ağa bağlayın
  • Yazıcıya Windows ile bağlanın
  • Yazıcıya mac os x ile bağlanın
  • Yazıcıdan çıktı alın

Bu yöntemler ile yazıcı ağın bağlanmanız çok kolay.

Ağ yazıcısına Windows 10 nasıl bağlanılır

Denetim mamasını açın, denetim masasında önünüze çıkan aygıtlar ve yazıcılar sekmesini bulun. Aygıtları ve yazıcıları görüntüle sekmesinden, mevcut bulunan aygıt ve yazıcıları görüntüleyin. Yazıcı ekle sekmesi ile yerel yazıcı ya da ağ yazıcısı sekmesine tıklayın. Yeni bağlantı noktası oluştur isimli sekmeden sonra karşınıza çıkacak menüden standart tcp/ip port seçin.

Yazıcınızı ağda göremiyorsanız; bilgisayarınıza yazıcı yazılımı yüklemeniz gereklidir. Yazıcı yazılımı için yazılım firmasının sitesinden indirerek bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. İşlemin ardından ağa tekrar giriş yapın, yazıcılar ve aygıtlar sekmesinde görünürlük durumunu kontrol ederek tüm işlemlerinizi tekrar deneyin ve yazıyı kolaylıkla kullanın.

Windows 10 için;

Yazıcı üzerinden manuel bir ip atamanızı öneriyoruz. Sonra kolay kurulum ve işlemi yaptıktan sonra aşağıdakilerle devam edin.

  • Denetim masasını açın
  • Görüntüleme ölçütünün yanındaki kategoriyi küçük simgeler şeklinde değiştirin
  • Aygıtlar yazıcıları açın
  • Yukarıda aygıt ekle ve yazıcı ekle seçenekleriyle aramayı başlatın
  • Yazıcıyı bularak tanımlamasını yapın
screenshot.274
Ağ yazısı nasıl kurulur nasıl bağlanılır?
screenshot.275
Ağ yazıcısına Windows 10 nasıl bağlanılır?
screenshot.276
Windows 10 ağ yazıcı kurulumu
screenshot.277
USB üzerinden kablosuz kurulum
müşteri hizmetleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.