AirPods Arz Sorunlarına Rağmen Kablosuz Kulaklık Pazarını Domine Ediyor!

AirPods

Apple’ın AirPods’u arz sorunları nedeniyle piyasaya sunulduğu günden bu yana sıkıntılı günler geçiriyor ancak tüm bu önemli soruna rağmen kablosuz kulaklık pazarını domine ediyor. Piyasa araştırma firması olan NPD’den yeni bir rapora göre, Apple’ın AirPods’u piyasaya sürdüğü günden bu yana kablosuz kulaklık endüstrisine hakim olduğunu gösteriyor.

teknik destek <

Rapor, bugüne kadar sadece Amerika’da 900.000 kablosuz kulaklık satıldığını açıklıyor. Aralık 2016’da piyasaya sürülen AirPods bu satış rakamının yüzde 85’ini oluşturuyor.

NPD, AirPods’ların başarısını uygun fiyatlandırma, marka çekiciliği ve W1 çipinin heyecan verici özellikleri gibi faktörlerde nitelendiriyor.

Ayrıca raporda, Apple’ın kablosuz kulaklık pazarındaki başarısının, rekabet eden markaların pazara girişini önemli ölçüde engellediği bilgisi yer alıyor. Pazara girmek isteyen üreticilerin ürünlerinin özellik, ses kalitesi gibi konularda bazı farklılaştırmalara ihtiyacının olacağı vurgulanıyor.

Bu yılın başlarında yayınlanan bir raporla, Apple’ın kablosuz kulaklığının yüzde 98 müşteri memnuniyeti ile oldukça sevilen bir ürün olduğu ortaya çıkmıştı. Apple, AirPods için belirli bir satış rakamı açıklamadı ancak Tim Cook, “kültürel bir fenomen” olduklarını ve Apple’ın talebe ayak uydurma mücadelesi verdiğini söyledi.

müşteri hizmetleri