İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AirPods Diğer İşletim Sistemleri Yüklü Olan Cihazlarda da Çalışacak

Apple’ın iPhone 7 lansmanında tanıttığı en dikkat çekici aksesuarlarından birisi de belki de gelecekte EarPods’un yerini alacak olan AirPods oldu.

AirPods, iOS, Apple Watch ve Mac cihazları için tasarlansa da Android gibi farklı işletim sistemleri ile de uyumlu. Fakat aşağıda bahsettiğimiz özelliklerin çoğu iPhone, iPad ve Mac’e özel. Yani android yüklü cihazlarda kullanmak isterseniz klasik bir Bluetooth kulaklık gibi kullanacaksınız.

AirPods sadece bir dokunuşunuzla otomatik olarak açılıyor ve cihazlarınızla her zaman bağlı kalıyor. AirPods oldukça akıllı bir yöne sahip. Kulağınıza taktığınızı anlayabilme veya kulağınızdan çıkarttığınızda bunu anlayabilme yönü söz konusu.

AirPods’u sadece iPhone’unuzla değil, Apple Watch, Mac veya iPad ile de kullanabilirsiniz. AirPods’unuza iki defa tıklar gibi dokunduğunuzda Siri aktif hale geliyor ve tıpkı iOS cihazınızda olduğu gibi “Kardeşimi Ara”, “Sesi Aç”, “Evime Götür” gibi sorgularınızı yapabiliyorsunuz.

Bu özellikler diğer işletim sistemlerinde çalışmayacağı için 779 TL gibi bir parayı böyle cihaza harcamak fazlasıyla lükse kaçıyor.