Airpods ile Apple TV Nasıl Bağlanır? Nasıl Kullanılır?

airpods-appletv
Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods kendinize özel bir TV zamanının keyfini çıkarmanızı kolaylaştırıyor.Apple’ın AirPods‘ları mükemmel olmaktan çok uzak ancak piyasadaki en iyi kablosuz kulaklık başlıklarından biri özellikle Apple cihazı olanlar için.

teknik destek

Herkes AirPods‘un iPhone‘lar, iPad‘ler ve Mac’lerle çalıştığını biliyor ancak Apple TV‘yle (4. nesil veya 4K) harika çalıştığı gerçeğini görmezden geliyor. Ses oturma odanızın üzerinden AirPods‘a kablosuz olarak gelerek evinizdeki insanları rahatsız etmeden geceleri veya sabah erken saatlerde televizyonun keyfini çıkarabilirsiniz. İşte nasıl yapacaksınız anlatalım;

AirPods ve Apple TV Eşleştirme

Apple TV‘niz tvOS 11 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa ve AirPod’larınızı eşleştirdiğiniz iPhone veya iPad‘le aynı iCloud hesabında oturum açtıysanız işlem tamamlanmış demektir! AirPods aynı iCloud hesabını kullanan diğer Apple cihazlarıyla otomatik olarak eşleşir ve bu Apple TV‘yi de içerir. (tvOS 11’den itibaren)

airpods-eslestirme-baglantisi

Apple TV‘niz farklı bir iCloud hesabı kullanıyorsa veya herhangi bir nedenle TVOS 11 veya daha üst bir sürümü çalıştırmıyorsa AirPod’larınızı elle eşleştirmeniz gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

  • AirPod’ları açın.
  • Durum ışığı beyaz yanıp sönene kadar kasanın arka tarafındaki eşleştirme düğmesine  basılı tutun.
  • Apple TV‘de Ayarlar uygulamasını açın.
  • Uzak Araçlar ve Aygıtlar’ı ve ardından Bluetooth’u tıklayın.
  • Listeden AirPod’larınızı seçin.

airpods-eslestirme-apple-tv

Apple TV’den AirPods’a Bağlanma

AirPods‘larınız Apple TV‘nizle eşleştirildikten sonra, AirPods‘larınızdan Apple TV sesinin çıkabilmesi için bağlanmanız gerekir.

Bunu yapmanın en basit yolu ana ekranda veya TV uygulamasında Apple TV kumandanızdaki (veya uzaktan uygulaması) Oynat/Duraklat düğmesini basılı tutmaktır. Müzik ve hangi cihazı oynatacağınızı seçmenize izin veren bir menü açılır. AirPods‘unuzu buradan seçin.

airpods-appletv-baglama

Bazı kullanıcılar uzaktan kumanda üzerindeki Siri düğmesine basıp “AirPad’lerime bağlan” diyerek hemen onlara bağlanacağını söyler. Bunun yerine bazı kullanıcılar bu işlemin olmadığını ve kendilerini sadece Ayarlar menüsüne getirdiğini söylüyorlar. En temizi kendiniz yapmanız.

AirPods’ları Apple TV ile Kullanma

iPhone‘unuzda kullandığınız bazı işlevler AirPods‘ları Apple TV ile birlikte kullanırken çalışmaz. Bunları Siri ile konuşmak için kullanamazsınız. Bunun için Siri uzaktan kumandasını kullanmaya devam etmek zorundasınız.

Ancak AirPods‘un bazı işlevleri hala harika çalışıyor. Videoyu duraklatmak ve devam ettirmek için kulaklıklardan birine iki kez dokunabilirsiniz. Kulaktan bir AirPods çıkardığınızda ses veya video oynatılırken otomatik olarak durur. Ve elbette AirPods‘larınızı kendi kutularına geri koymanız ve kapağı kapatmanız onların Apple TV ile bağlantısını keser.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Merhaba apple tv 3. Nesil kullanmaktayım. Airpodslarımı bağlamam imkansız mı?

    1. Aynı soruyu bende merak ediyorum. Belliki size cevap veren olmamış.

Comments are closed.