Akıllı telefon satışları düşüyor

Akıllı telefon satışları düşüyor haberi bütün dünyada ufak bir şok etkisi yaratmıştı. Apple 2018 yılında da satışlarda zirvede yer alacak. Akıllı telefon kullanan pek çok insan Apple markasını tercih ediyor.

1

Kısa süre önce Çin’den gelen bilgi teknoloji Dünyasını bir hayli şaşırtmıştı. Gelen o bilgi ise geçen yıla oranla Çin de akıllı telefon satışlarının düştüğüydü. Akıllı telefon satışları düşüyor haberi bütün dünyada ufak bir şok etkisi yaratmıştı.

Çin pazarı teknoloji ürünleri için gerçekten en önemli pazarlardan bir tanesi bu dev pazarda yaşanan düşüş aslında teknolojik ürünler üreten markalar için çok ciddi bir sorun, akıllı telefon satışının tüm dünya düşmesi gibi bir durum söz konusu olursa üreticiler ciddi bir zarara uğrar. Sadece bir zarar ile kalmaz çalışan binlerce insan da işsiz kalma riski ile karşılaşabilir. Yapılan satış analizleri ve akıllı telefonlara verilen paralar aslında herşeyi çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Şuana kadar 1.5 milyara yakın akıllı telefon satıldı. Bu rakam sadece 2018 yılı verileri için geçerli yani sadece 2.5 aylık süreçte bu kadar telefon satıldı. Ancak buradaki rakam sizi yanıltmasın 2017 yılına göre sadece yüzde 2.5 bir artış var.

İLGİLİ İÇERİK:  E-Devlet elektrik su doğalgaz ve Türk Telekom abonelik iptali

Apple satışları düşmeyecek

2018 yılında satışları düşmemesi tahmin edilen Apple 2018 yılında da satışlarda zirvede yer alacak. Akıllı telefon kullanan pek çok insan Apple markasını tercih ediyor. Ayrıca akıllı telefonların neden satılmadığı konusunda da yapılan araştırmalar akıllı telefon kullananların artış gösteren fiyatlardan memnun olmadığını yeniden telefon almak yerine eski telefonlarını kullanmayı tercih ettiklerini söylüyor.

1 YORUM

  1. Vatandaşın yarım senelik ev kira bedeline telefon sürüyolar piyasaya, ayağını yerden kesecek bi araba fiyatına yetişti telefon fiyatları. Düşmesin de ne yapsın daha da düşer inşallah…

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.