İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alaska’da Bir Uçakta iPhone 6 Patladı

Aladka’da üniversite ikinci sınıf öğrencisi bir grncin iPhone 6’sı yandı ve büyük paniğe neden oldu. Paniğin asıl sebebi ise olayın uçakta meydana gelmesiydi.

teknik destek

Adeta bir alev topuna dönen iPhone 6 olay sonrasında kullanılamaz hale geldi.

Bu tür olaylar nadiren yaşanmasına rağmen iPhone’nun patlaması bir ilk değil. Daha önce de pek çok kez iPhone’ların patladığına tanık olunmuştu.

Geçen yıl Aralık ayında bir kullanıcının iPhone 6 Plus’ı yanmış ve Şubat ayında 14 yaşındaki bir kızın iPhone 5c’si cebinde patlamış, kız yaralanmıştı.

Gerçek anlamda kimi zaman tehlike saçan cebimizdeki taşıdığımız telefonlar büyük yıkımlara beden olabilir mi? Cevabı direk evet. Eğer ki önlem alınmazsa her tüelü tehlike ile karşı karşıyasınız diyebiliriz. iPhone’unuzun pilinin orjinal olması oldukça mühim. Kesinlikle telefonunuzu uzman olmayan kişilerin eline bırakmayın ve kılıf tercihinizi telefonunuzu her noktadan kapatan kılıflar yönünde kullanmayın. Cihazınız aşırı ısındığı zamanlarda ise onu kısa kısa rahat bırakmaya özen gösterin.

Telefonunuzun ve kendi güvenliğiniz her zaman sizin elinizde. Yine de kimi zaman beklenmedik sebeplerle sorunlar oluşabiliyor. Böyle durumlardan korunmak için özellikle iPhone’unuzu gece yatarken kendinizden uzak tutun. Yastık altına kesinlikle koymayın.

müşteri hizmetleri