Amanın! Bazı 2. ve 3. Jenerasyon Apple TV’lerin Çalışmasını Etkileyen Kritik Bir Sorun Tespit Edildi

apple-tv-3-nesil

Bazı ikinci ve üçüncü nesil Apple TV sahipleri cihazlarının kullanılamaz hale geldiklerini iddia ediyorlar. MacRumors tarafından paylaşılan haberde bazı Apple TV sahiplerinin cihazlarının Apple’dan kaynaklanan bir hata sebebiyle çalışmadığı belirtiliyor.

teknik destek

Sorun kısa süre içinde aşılmış olsada son zamanlarda sık sık ortaya çıkması dikkatleri çekiyor. Apple TV sahipleri sorunla birlikte sorunu çözmek için pek çok platforma başvuruyorlar ve özellikle Reddit bu sorunla ilgili dolup taşıyor.

Sorunun Apple TV’nin komple çalışamaz hale getirmediğini belirtelim. Bazı yerleşik uygulamalarda ve bazı Apple TV kanallarında söz konusu. Öyleki kimi kullanıcı DNS ayarlarını değiştirerek sorunu gidermeye çalışmak için normal kanallara geçiş yapıyorlar ama bu da geçici bir çözüm oluyor. Sorunun kaynağı henüz çözülebilmiş değil ancak Apple kaynaklı olduğu tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili olarak Apple’dan yapılmış bir açıklama söz konusu değil. Ancak ülkemizde de etkin bir Apple TV kullanıcısının olması sorunun acaba Türkiye’de de yaşanıp yaşanmadığını akıllara getiriyor. Yaşıyorsanız da ne yazık ki yapabileceğiniz bir şey yok. Apple’ın doğrudan sorunu çözmesi gerekiyor. Konuyla ilgili yeni bir gelişme olması durumunda sizleri bilgilendiriyor olacağız.

müşteri hizmetleri