İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amanın! iPhone’un Çökmesine Neden Olan, Yeni Basit Metin Mesajı Keşfedildi!

Son zamanlarda, iOS cihazlarının çökmesine neden olabilecek garip sorunların sık sık gündeme geldiğini görüyoruz. Bu sorunların kullanım yöntemleri ise genelde oldukça basit oluyor. Keşfedilen bu anlamsız ama cihazların çökmesine, donmasına veya yeniden başlatılmasına neden olan metin dizeleri, tarih değişiklikleri ve tuhaf bağlantıları karmaları gibi sayısız yöntem mevcut.

teknik destek

YouTuber EverythingApplePro tarafından keşfedilen ve gösterilen en son ki yöntemde ise, üç karakterlik bir metin dizisi ile iPhone’un çökmesi sağlanıyor. Bu şekilde, iPhone’un kısa süreli donması, Mesajlar uygulamasının geçici olarak kullanılamaz hale gelmesi, telefonun zorunlu olarak yeniden başlatılması gibi sorunlar yaşanıyor. Yani kalıcı bir tahribat söz konusu olmuyor.

Aşağıdaki video üzerinden, konunun ayrıntısını net bir şekilde görebilirsiniz. Eğer ki, iOS sürümünüz ve karşı tarafın iOS sürümü, iOS 10 veya daha yeni bir iOS sürümü ise keşfedilen üç karakterli metni şaka yapmak istediğiniz kişiye gönderdiğinizde, karşı tarafın cihazı geçici olarak, o an için kullanılmaz hale gelecektir.

Peki, soruna neden olan metin dizisi ne?

Tam olarak: 🏳️0🌈

Ancak bu noktada bazı detaylar mevcut. Mesela gönderim şeklinizi karşı tarafın iOS sürümüne göre ayarlamanız gerekiyor.

Bu noktaya, ben de dahil olmak üzere, şakalanmamak adına girmeyeceğim ki sizin de girmenizi istemiyorum. Sonuçta olayın büyük bir espirisi yok ama bu sorun iş haline getirildiğinde, can sıkıntısı oluşturacağı açık.

Bu gibi sorunlar, anlamsızdır ve genellikle Apple tarafından sessizce çözülür. O sebeple yakın zamanda, iOS 10’un bu sorundan arındırılacağından emin olabilirsiniz.

https://youtu.be/G0iPhSuiMpk

teknik destek

5 Yorum

  1. tunaa tunaa 18 Ocak 2017

    olmuyormu ?

Yorumlar kapatıldı.