İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Amazon Echo’nun Rakibi Yeni Nesil Apple TV

2 gün önceki haberimizde Apple’nin Amazon Echo’ya rakip bir ev otomasyonu üzerinde çalıştığını belirtmiş, aynı haberde Siri’nin geliştiricilere açılacağını söylemiştik. Apple’ın yeni atılımı ile ilgili detaylar netleşmeye başladı.

teknik destek

[irp posts=”6937″ name=”Apple’dan Amazon Echo ve Google Home’a Rakip Akıllı Ev Asistanı Geliyor”]

VentureBeat’ın haberine göre Apple’ın Echo ve Google Home’a rakip olarak geliştireceği cihaz yeni nesil Apple TV. Apple TV’nin üzerindeki mikrofon ve Siri yardımı ev akıllı ev aletlerini yöneteceği düşünülüyor. Böylece Apple’ın diğer akıllı cihazlarına göre daha az kitleye hitap eden Apple TV daha işlevsel hale gelecek.

Bu yıl çıkan Apple TV’ye Siri desteği getirilerek daha kolay kullanım imkanı sağlanmıştı. Görülen o ki Siri,Apple TV üzerinde daha etkili hale gelecek.

Apple TV’nin üzerindeki mikrofon ile Siri’ye verilen komutlarla ev otomasyon sistemi çalıştırılacak. Böylece akıllı ev aletleri Apple TV ile kontrol edilebilir hale gelecek. Apple’ın yeni bir cihaz çıkarmak yerine Apple TV’yi kullanacak olaması çok akıllıca bir davranış. Apple TV satın alacakların böyle bir işleve de sahip olacak olmaları Apple TV satışlarını artırabilir.

Apple’ın Haziran ayında SDK yayınlayarak Siri’yi geliştiricilere açması ile birlikte ev otomasyonu rekabetinde Apple bir adım öne geçebilir.

müşteri hizmetleri